Po kilku latach prowadzenia, zarządzania zespołem Oldboys Mariusza Pietrasza zastępuje Tomasz Majak.  Do ligi zgłaszamy 22 zawodników, kadra dość szeroka, jednakże powołania kadry meczowej pokazują, że „kręgosłup” zespołu jest stały a rotujemy tylko zmiennością „ławki „.  Kupujemy nowy komplet stroi meczowych, w których zaprezentowaliśmy się podczas II kolejki. Do kolekcji piłek trafiają 3 piłki Adidas.

1 kolejka:

Oldboys Sady – Oldboys Avia Kamionki   0-3

Nowy sezon, nowe rozdanie, trudny, ale znany Nam rywal. Jedziemy do Sadów z nastawieniem, aby tego meczu nie przegrać. Znając mocne strony rywala zaczynamy w ustawieniu 1-3-6-1 co dało Nam upragnione 3 pkt zdobyte na terenie przeciwnika. Bramki strzelają: K. Piotrowski, M. Matuszewski, M. Pietrasz.

2 kolejka:

 Oldboys Avia Kamionki - Oldboys Polonia Poznań 1-0

Polonia Poznań to rywal, który dołączył do ligi przed rozgrywkami. Mówiło się o nich, że będą mocni, ale nikt tak naprawdę nie wiedział jak mocni. Wygrywam w tzw. meczu na remis…kilka sytuacji z każdej strony, ale tylko raz, na szczęście dla Nas piłka trafia do bramki i to bramki rywali [i] po strzale K. Piotrowskiego.

3 kolejka:

Oldboys Phytopharm Klęka - Oldboys Avia Kamionki   2-1

W Klęce gramy tak jak zawsze graliśmy. Tracimy bramkę po kontrowersyjnym rzucie karny, po chwili rzut wolny i piłka znowu ląduje w Naszej siatce … i w tym momencie bierzemy się do pracy. Na 2-1 przed przerwą z rzutu wolnego trafia S. Johnson .. druga połowa to pressing Naszego zespołu od pierwszej do ostatniej minuty … niestety pomimo kilku sytuacji brakuje na szczęście i wyjeżdżamy z Klęki bez punktów 

4 kolejka:

Oldboys Avia Kamionki - Oldboys Lipno Stęszew 3-0

Do Kamionek przyjeżdża u wczesny lider tabeli, drużyna z kompletem punktów. A my robimy swojej. Na boisko wychodzimy jako zespól, max skoncentrowani, z założeniami taktycznymi, z nastawieniem „bić lidera „. Po ciężkim meczu, zwyciężamy. W opinii wielu osób to najlepszy mecz w historii występów Oldboys Avia. Po całej kolejce okazuje się, że wskakujemy … na pozycję lidera

2 bramki strzela Wojciech Majak (pierwsza stadiony świata) jedną dokłada Krzysztof Płoszaj

5 kolejka:

Oldboys Korona Zakrzewo - Oldboys Avia Kamionki   3-1

Mecz, który przegraliśmy za nim weszliśmy na boisko. Wiele sobie przed meczem mówimy, w pierwszej połowie na boisku Nas nie ma. Oddajemy środek pola, skrzydła. Poddenerwowani sytuacją na boisku i niekorzystnym wynikiem bierzemy się do pracy. Po szybko strzelonym golu K. Piotrowskiego ustawiamy pressing na połowie przeciwnika. W między czasie sędzia nie uznaje Nam prawidłowo zdobytej bramki na 10 min przed końcem. Z boiska schodzimy pokonani ... to już druga porażka w sezonie …, ale jak czas pokaże w tej rundzie ostatnia

  6 kolejka:

Oldboys APOSIR Lwówek - Oldboys Avia Kamionki   2-4

Po raz pierwszy w historii na mecz wyjazdowym jedziemy autokarem; zabierając dużą ilość Naszych najwierniejszych kibiców. Zważywszy, że drużyna z Lwówka to „czerwona latarnia” Naszej ligi jedziemy z kadrą 19 zawodników z nastawieniem ze pierwszej połowie zabezpieczymy wyniki, i będą mogli pograć wszyscy. Niestety mecz nie układa się po Naszej myśli. w 11 min meczu tracimy pierwsza bramkę. nie załamując się robimy swoje z minuty na minutę przejmując inicjatywę na boisku. w 25 min wyrównuje Darek Skwaryło, a w 39 min Krzysztof Piotrowski wyprowadza Nas na prowadzenie.  Druga połowa w 45 min Tomasz Majak a 52 min Sebastian Johnson dokładają kolejną cegiełkę do 3 punktów. co prawda w 58 min tracimy drugą bramkę, tworzymy sobie kolejne sytuacje bramkowe, ale brakuje skuteczności

7 kolejka:

Oldboys Avia Kamionki - Oldboys Lipno Stęszew 5-3

Do Kamionek przyjeżdża drużyna, z która jeszcze nigdy Avia Oldboys nie wygrała. Drużyna z dużymi problemami kadrowymi, w rozsypce.

Szybko strzelona bramka 3min autorstwa K. Piotrowskiego, poprawka w 16 min Tomasza Majak ustawia spotkanie na pierwszą połowę. Druga zaczyna się dla Nas najgorzej jak tylko mogła: tracimy szybko dwie bramki oddając inicjatywę gościom. Impuls do walki o 3 punkty daje gol Mariusza Pietrasza, kolejną dokłada Tomasz Majak i na koniec znów K. Piotrowski.

Kończymy mecz z 3 pkt, kończymy rundę jesienna na 1 pierwszym miejscu jako mistrz jesieni!

Gdyby ktoś przed startem rozgrywek zapytał się Nas przed ligą o co gramy …Powiedzielibyśmy o mistrza !!! zapewne wielu twierdziłoby, że to nie możliwe ... Teraz jest to jak najbardziej realne ..., ale jeszcze bardzo dalekie.

 Oldboys Avia Kamionki po rudzie jesiennej: 7 meczy 5 zwycięstw 2 porażki bramki 18-10

 Strzelcy bramek:

Krzysztof Piotrowski – 5

Sebastian Johnson – 3

Tomasz Majak – 3

Wojciech Majak – 2

Mariusz Pietrasz – 2

Marcin Matuszewski, Dariusz Skwaryło, Krzysztof Płoszaj – po 1

Ta drużyna ma swój styl! być może nie w każdym meczu gramy rewelacyjnie, ale tą drużynę bronią wyniki. Miejsce w tabeli nie jest przypadkowe, na wszystko zapracowaliśmy sami.