Klub dział jako klub jednosekcyjny w dyscyplinie piłka nożna. Aktywnie trenująych zawodników w 2020 r. było 176 oraz 14 zawieszonych ze względów zdrowotnych (w tym zarejestrowanych w WZPN – 161 piłkarzy).

Od stycznia do grudnia 2020 r. w klubie działały następujące drużyny: skrzaty G1 i G2 (roczniki 2016/15 i 2014), Żaki F1 i F2 (roczniki 2013 i 2012), Orliki E1 i E2 (roczniki 2011 i 2010) , Młodziki D1 i D2 (roczniki 2009 i 2008) oraz Trampkarze C1 (rocznik 2007) a także Seniorzy i Oldboye.

Treningi odbywają się 2-3 razy w tygodniu (w zależności od rocznika), a w sezonie rozgrywkowym dochodzą sobotnie lub niedzielne mecze. W sezonie jesienno-zimowym treningi zorganizowano w salach gimnastycznych .

Od 15 sierpnia do 30 października 2020 roku drużyny juniorów, seniorzy i oldboye brały udział w ligach piłki nożnej organizowanych przez WZPN oraz lokalnych turniejach i sparingach, w poszczególnych drużynach w ciągu roku wiele się działo.

Od 12 marca do 4 maja z powodu Covid-19 zawieszone były treningi. Nie odbyła się wiosnenna runda ligowa.

Podczas wakacji letnich Klub zorganizował tygodniowy obóz w Łężeczkach dla 60 zawodników oraz półkolonie 100 dla dzieci i młodzieży.

W 2020 zakupiono nowy sprzęt sportowy: bramki, stroje meczowe, piłki, stożki, pachołki i oznaczniki.

W roku 2020 Zarząd podejmował decyzje i uchwały dotyczące bieżącej działalności Klubu, określono kierunki rozwoju klubu i zaplanowano działania na lata 2021-2022.

Klub Sportowy „Avia” jest stowarzyszeniem non profit, które nie prowadzi działalności gospodarczej. Teren i wszystkie obiekty sportowe są własnością Gminy i Miasta Kórnik. Wszystkie dochody pochodzą ze składek członkowskich, dotacji Urzędu Miasta Kórnik, darowizn od sponsorów. Wszyscy działacze i zarząd pracują społecznie. Z trenerami Klub zawarł umowy zlecenia.

Klub Sportowy „Avia” nie rozwijałby się tak prężnie, gdyby nie pomoc i wsparcie sponsorów i sympatyków Klubu, praca społeczna i wielkie zaangażowanie społeczników (wolontariuszy), działaczy, którzy są z Klubem nie tylko w chwilach zwycięstw i sukcesów, ale także wtedy, gdy są gorsze dni; po prostu na dobre i złe. Należy również podkreślić bardzo dobrą współpracę Klubu ze szkołami znajdującymi się w naszej okolicy.

Klub współpracuje także z Urzędem Miasta i Gminy Kórnik, Sołtysami i Radami Sołeckimi w zakresie organizowania akcji dla dzieci i młodzieży np. festyny z okazji Dnia Dziecka.

W całym roku 2020 rozwijaliśmy naszą stronę internetową https://www.ksavia.pl, zamieszczając galerie zdjęć z najważniejszych wydarzeń oraz fanpage główny Klubu https://www.facebook.com/AVIAKamionki/. Powstał też fanpage grup dziecięcych i młodzieżowych https://www.facebook.com/ksaviajuniorzy/.

Głównymi celami stowarzyszenia jest inicjowanie, wspieranie i organizowanie działalności sportowej na terenie Kamionek oraz okolicznych miejscowości. Stowarzyszenie Avia Kamionki wdraża najmłodsze pokolenia do uczestnictwa w kulturze fizycznej, zaraża pasją do sportu, wyzwala pozytywne emocje oraz uczy wartości, charakteryzujących dobrego sportowca , szacunku do rywala oraz postawy Fair Play.

Najważniejszą filozofią naszego stowarzyszenia jest wszechstronny rozwój zawodników zgodny z etapizacją szkolenia opracowaną przez Polski Związek Piłki Nożnej. Wykwalifikowana kadra szkoleniowa z uprawnieniami UEFA, która zapewnia profesjonalne prowadzenie procesu treningowego daje gwarancje młodym zawodnikom do dobrego rozwoju a rodzicom poczucie że nad progresją ich dzieci czuwają odpowiedni trenerzy. Zajęcia w naszym klubie to nie tylko rozwój koordynacji ruchowej, inteligencji przestrzennej czy techniki piłkarskiej, to przede wszystkim indywidualne podejście do każdego dziecka, brak selekcji, dobra zabawa.

.......................................... …......................................….............................................................................

 

1. ROCZNIK 2007 (C2 Trampkarz)

Trenerzy:

Eryk Horłoza (lic UEFA C)

Krzysztof Pancewicz (lic. UEFA A)

Treningi trampkarzy C1 odbywały się:

 • 3 razy w tygodniu (wtorek, środa, czwartek) + weekend mecz ligowy

Zajęcia odbywały się na obiektach w Kamionkach

 • Boisko piłkarskie pełnowymiarowe przy ul. Mieczewska 2

 • Boisko ze sztuczną nawierzchnią typu orlik przy ul. Mieczewska 2

Głównym założeniem klubu sportowego Avia Kamionki jest rozwijanie i zachęcenie do rozwijania pasji sportowych oraz zapewnienie harmonijnego rozwoju psychofizycznego dzieci i młodzieży, poprzez ich udział w zorganizowanych zajęciach piłkarskich. Stosując formy gier i zabaw na pierwszym etapie rozwoju chcemy stopniowo wprowadzać młodych adeptów w tajniki piłki nożnej i przyszłego specjalistycznego treningu. Najważniejszą filozofią naszego stowarzyszenia jest wszechstronny rozwój zawodników zgodny z etapizacją szkolenia opracowaną przez Polski Związek Piłki Nożnej. Wykwalifikowana kadra szkoleniowa z uprawnieniami UEFA, która zapewnia profesjonalne prowadzenie procesu treningowego daje gwarancje młodym zawodnikom do dobrego rozwoju a rodzicom poczucie że nad progresją ich dzieci czuwają odpowiedni trenerzy. Zajęcia w naszym klubie to nie tylko rozwój koordynacji ruchowej, inteligencji przestrzennej czy techniki piłkarskiej, to przede wszystkim indywidualne podejście do każdego dziecka, brak selekcji, dobra zabawa.

W sportowej edukacji dzieci i młodzieży, kluczowym elementem jest podzielenie procesu szkoleniowego na odpowiednie etapy. Rozwój biologiczny każdego młodego sportowca jest bardzo zróżnicowany. Ważnym czynnikiem w tym procesie jest dobór odpowiednich form, metod i środków treningowych do wieku, w oparciu o możliwości ruchowe z uwzględnieniem okresów sensytywnych i krytycznych dziecka.

Treningi bazowały na systemie szkolenia gry w piłkę nożną zaprezentowanego przez PZPN. Program AMO zakłada kompleksowe szkolenie wszystkich aspektów tej dyscypliny.

Cele AMO:

 • popularyzacja piłki nożnej wśród dzieci i młodzieży, a w konsekwencji podniesienie poziomu polskiej piłki nożnej;

 • zwiększenie liczby trenujących dziewczynek i chłopców w Polsce – wspólny program;

 • poprawa ogólnego rozwoju dzieci i młodzieży;

 • wychowanie w duchu sportu, kształtowanie prawidłowych postaw społecznych dzieci i młodzieży;

 • wyznaczanie kierunku szkolenia – podniesienie jakości;

 • zaangażowanie całego środowiska piłkarskiego w Polsce w jednolite szkolenie;

 • przeprowadzenie pierwszych selekcji – łowienie talentów.

Główne cele na etapie szkolenia Trampkarzy:

- nauczanie i doskonalenie działań zespołowych, grupowych i indywidualnych występujących podczas gry w atakowaniu oraz bronieniu w celu ich stosowania,

- nauka i doskonalenie poznanych elementów techniki specjalnej w formie gry,

- rozwój cech motorycznych z wyraźnym akcentem na potencjał tlenowy oraz beztlenowy,

- indywidualizacja oraz specjalizacja zawodników na danych pozycjach,

 • współpraca między formacjami oraz nauczanie działań w ataku i obronie podczas SFG.

W kategorii wiekowej Trampkarza ustawienie wyjściowe 1-4-3-3 w piłce 11-osobowej (11x11).

W tej kategorii wiekowej na pozycji nr (1) występuje bramkarz, dwóch środkowych obrońców (4 i 5), dwóch bocznych obrońców prawy oraz lewy oznaczeni numeracją (3 i 2),defensywny pomocnik (6),dwóch skrzydłowych, prawy oraz lewy (11 i 7), środkowy pomocnik (8), ofensywny pomocnik (10),napastnik (9)

Zawodnicy wchodzą w etap szkolenia, gdzie gra toczy się na pełnym wymiarze boiska. Do ustawienia wyjściowego dochodzi dwóch zawodników na pozycję (7 i 11). Kontynuując wprowadzany wcześniej model szkolenia dodajemy i modyfikujemy funkcję na poszczególnych pozycjach. Zawodnicy na pozycji ( 2 i 3) biorą udział w otwarciu gry w strefie niskiej, ponadto asekurują zawodników na pozycji (7 i 11) po stracie piłki w strefie średniej i wysokiej. Dodatkowo wprowadzamy wariant otwarcia gry przez zawodników (7/11). W fazie bronienia na własnej połowie boiska pracujemy nad ustawieniem czwórki obrońców w jednej linii. Wprowadzenie zawodników (7 i 11) pozwala na budowanie gry na połowie przeciwnika z przenoszeniem ciężaru gry przez zawodników ( 6,8) i (10). Podsumowując model gry opiera się na otwarciu gry w strefie niskiej, możliwości budowania gry w środkowym lub bocznym sektorze boiska oraz finalizację ataku poprzez dośrodkowanie z bocznego sektora boiska z których to podań jak dowodzą statystyki zdobywa się najwięcej bramek.

Tabela: 1 Liga okręgowa C2 Trampkarz Grupa 3 sezon 2020/2021

 DRUŻYNY

MECZE

PUNKTY

WYGRANE

REMIS

PORAŻKA

BRAMKI

1

WARTA Śrem

8

22

7

1

0

62:22


2

LOTNIK-1997 POZNAŃ

8

18

6

0

2

27:22


3

WEŁNA Rogoźno

8

16

5

1

2

35:19


4

MKS Trzemeszno

8

15

5

0

3

35:30


5

LPFA POZNAŃ Piątkowo

8

10

3

1

4

39:32


6

AVIA KAMIONKI

8

9

3

0

5

28:33


7

POGOŃ Książ Wlkp.

8

6

2

0

6

16:46

8

OTPS WINOGRADY Poznań

8

6

2

0

6

24:33

9

1922 LECHIA Kostrzyn

8

4

1

1

6

23:52

Staramy się cierpliwie realizować Nasze cele i założenia na podstawie najnowszych opracowań i wytycznych Polskiego Związku Piłki Nożnej. Wierzymy i mamy wielokrotnie przykłady, że Nasi zawodnicy rozwijają się i są poddawani płynnemu procesowi rozwoju.

Staramy się oprócz tego, żeby byli dobrymi piłkarzami, doceniali swoich rówieśników i byli dobrymi ludźmi, umieli wygrywać, jak również przegrywać z klasą.

2. ROCZNIK 2008 (D1 Młodzik)

TRENER: Mariusz Pietrasz

KIEROWNIK: Jakub Filary

RUNDA WIOSNA :

Treningi trzy razy w tygodniu , boisko trawiaste/sztuczna nawierzchnia orlik.

Zespół brał udział w :

 • 12.01.2020r- turniej halowy Polonia Cup w Środa Wlkp.

 • 19.01.2020r- turniej halowy Dolsk

 • 19.02.2020r- sparing z C2 Avia (2007)

 • 29.02.2020r- sparing z D2 Avia (2009)

 • 07.03.2020r- sparing z C2 Avia (2007)

 • 30.08.2020r- sparing z Śrem Warta

 • 20.12.2020r- turniej halowy Avia Cup w Oaza Kórnik

RUNDA JESIEŃ- rozgrywki w 3 Liga Okręgowa Gr 5

 • 10 meczy

 • 5 zwycięstw

 • 5 porażek

 • 3 miejsce

 • 15 pkt

 • 32 gole zdobyte

 • 23 gole stracone

Zespól głównie był skupiony na budowaniu modelu gry z naciskiem na grę w ustawieniu 11x11, oraz poznawane zasad gry na danej pozycji w piłce jedenastoosobowej.

3. ROCZNIK 2009 (D2 Młodzik)

Krzysztof Pancewicz (lic. UEFA A), Jakub MOTAŁA (lic. UEFA C)

Treningi MŁODZIKA D2 odbywają się: 3 razy w tygodniu (wtorek, środa, czwartek) + weekend mecz ligowy

Zajęcia odbywają̨ się̨ na obiektach w Kamionkach

 1. Boisko piłkarskie pełnowymiarowe przy ul. Mieczewska 2

 2. Boisko ze sztuczną nawierzchnią typu orlik przy ul. Mieczewska 2

Głównym założeniem klubu sportowego Avia Kamionki jest rozwijanie i zachęcenie do rozwijania pasji sportowych oraz zapewnienie harmonijnego rozwoju psychofizycznego dzieci i młodzieży, poprzez ich udział w zorganizowanych zajęciach piłkarskich. Stosując formy gier i zabaw na pierwszym etapie rozwoju chcemy stopniowo wprowadzać młodych adeptów w tajniki piłki nożnej i przyszłego specjalistycznego treningu. Najważniejszą filozofią naszego stowarzyszenia jest wszechstronny rozwój zawodników zgodny z etapizacją szkolenia opracowaną przez Polski Związek Piłki Nożnej. Wykwalifikowana kadra szkoleniowa z uprawnieniami UEFA, która zapewnia profesjonalne prowadzenie procesu treningowego daje gwarancje młodym zawodnikom do dobrego rozwoju a rodzicom poczucie że nad progresją ich dzieci czuwają odpowiedni trenerzy. Zajęcia w naszym klubie to nie tylko rozwój koordynacji ruchowej, inteligencji przestrzennej czy techniki piłkarskiej, to przede wszystkim indywidualne podejście do każdego dziecka, brak selekcji, dobra zabawa.

Klub Avia Kamionki bazuje na systemie szkolenia gry w piłkę nożną zaprezentowanego przez PZPN. Program AMO zakłada kompleksowe szkolenie wszystkich aspektów tej dyscypliny.

Cele AMO:
– popularyzacja piłki nożnej wśród dzieci i młodzieży, a w konsekwencji podniesienie poziomu polskiej piłki nożnej;
– zwiększenie liczby trenujących dziewczynek i chłopców w Polsce – wspólny program;
– poprawa ogólnego rozwoju dzieci i młodzieży;
– wychowanie w duchu sportu, kształtowanie prawidłowych postaw społecznych dzieci i młodzieży;
– wyznaczanie kierunku szkolenia – podniesienie jakości;
– zaangażowanie całego środowiska piłkarskiego w Polsce w jednolite szkolenie;
– przeprowadzenie pierwszych selekcji – łowienie talentów.

Zawodnik bez piłki jest berkiem i stara się jak najszybciej piłkę odebrać. Pozostali wykonują prowadzenie oraz drybling w taki sposób, aby nie stracić piłki na rzecz berka. Rocznik 2009 swoje mecze ligowe rozgrywa w I lidze okregowej, gdzie na co dzień ma możliwość rywalizowania z bardzo silnymi zespołami z Poznania i okolic. Po trudnej rundzie i zaciętych meczach zespołowi udało się uplasować na 8 miejscu z 13 punktami na swoim koncie. W wielu meczach młodzi zawodnicy zaprezentowali się świetnie i sprawili nie jedną niespodziankę w rozgrywkach. Przed MłODZIKIEM D2 ciężka praca w zimowym okresie przygotowawczym, aby poprawić wynik z rundy jesiennej i pewnie utrzymać się w I lidze okręgowej.

W tworzeniu celów szkoleniowych dla poszczególnych etapach, modelu gry, modelu treningu, testów oraz środków treningowych wzorujemy się na wytycznych publikacji Polskiego Związku Piłki Nożnej. Każdy trener w Naszym stowarzyszeniu posiada licencję, która upoważnia go do prowadzenia zajęć zgodnych z powyższymi regułami.

Szkolenie w naszym klubie jest usystematyzowane a trenerzy wszystkich grup uczą zawodników w jakim systemie i w jakim ustawieniu powinni grać w poszczególnych kategoriach. Pozwala to zawodnikom na płynne i łatwe przechodzenie z jednego systemu i modelu do drugiego. Daje to możliwość lepszej adaptacji w ustawieniach i realizacji działań na boisku. Dobieramy model gry w oparciu o możliwości zawodników.

Staramy się cierpliwie realizować Nasze cele i założenia na podstawie najnowszych opracowań i wytycznych Polskiego Związku Piłki Nożnej. Wierzymy i mamy wielokrotnie przykłady, że Nasi zawodnicy rozwijają się i są poddawani płynnemu procesowi rozwoju.

Staramy się oprócz tego, żeby byli dobrymi piłkarzami, doceniali swoich rówieśników i byli dobrymi ludźmi, umieli wygrywać, jak również przegrywać z klasą.

4. ROCZNIK 2010 (E1 Orlik)

TRENER: Mariusz Pietrasz

RUNDA WIOSNA:

Treningi trzy razy w tygodniu boisko trawiaste /sztuczna nawierzchnia orlik.

Drużyna brała udział w :

 • 19.02.2020r -sparing z Lotnik Poznań

 • 22.02.2020r- sparing z UKS Talent

 • 29.02.2020r- sparing z Polonia Środa Wlkp.

 • 08.03.2020r- sparing z UKS Śrem

 • 18.06.2020r- sparing z Lotnik Poznań

 • 20.06.2020r- sparing z Lotnik Poznań

 • 25.06.2020r- sparing z Lotnik Poznań

 • 27.06.2020r- sparing z Lotnik Poznań

 • 27.08.2020r- sparing z Lotnik Poznań

 • 28.08.2020r- sparing z Lotnik Poznań

 • 30.08.2020r- sparing z Kłos Zaniemyśl

 • 22.11.2020r- sparing z Lotnik Poznań

 • 06.12.2020r- turniej halowy Avia Cup w Oaza Kórnik

RUNDA JESIEŃ -rozgrywki w 3 Liga Okręgowa Gr 6 :

 • 10 meczy

 • 8 wygranych

 • 2 porażki

 • 3 miejsce w tabeli

 • 24 pkt

 • 63 gole zdobyte

 • 40 gole stracone

Szkolenie zespołu skupione było na budowaniu zdolności ruchowej oraz na elementach taktyki w głównych fazach gry .

5. ROCZNIK 2011 (E2 Orlik) 

Trener Tomasz Gendera (UEFA B), trener asystent, Piotr Jeżowski (GRASSROOTS C).

Młodzi zawodnicy rocznika 2011 należą do bardzo utalentowanej grupy chłopców w naszym klubie.  Zespół złożony jest z chłopców urodzonych w roczniku 2011 ale również z 3 utalentowanych z rocznika 2012. Zespół liczy 24 zawodników, którzy podzieleni są pod względem umiejętności czysto piłkarskich na dwie grupy. Trening jest wspólny ale ćwiczenia i gra jest tak dobierana, aby grupy te nie łączyły się ze sobą. Tzn. chłopcy bardziej zaawansowani trenują razem i chłopcy mniej zaawansowni również razem. Każda z wymienionych grup podnosi swoje umiejętności inaczej. I grupa to o wysokich predyspozycjach piłkarskich. Do tej grupy należą : Miłosz Gierczyński, Ksawery Hahnel, Jan Urbaniak, Borys Gendera (wypożyczony z klubu KS Warta Poznań), Bartosz Łuczak, Oliwier Kołt, Franciszek Jeżowski i młodsi zawodnicy z rocznika 2012 trenujący ze starszymi kolegami, Bartosz Milarski i Szymon Prożalski.

II grupę stanowią zaś pozostali zawodnicy prezentujący niższy poziom zarówno w aspekcie rozwoju wszechstronnego jak i umiejętności indywidualno – technicznych.

Zespół trenuje trzy razy w tygodniu gdzie  jednostka treningowa trwa 90 a nawet zdażało się , że ponad 100 minut. Treningi odbywają się na boisku trawiastym oraz na orliku w Kamionkach i Czapurach. W sezonie zimowym drużyna trenuje na sali szkoły podstawowej w Daszewicach.

Zalecaną formą współzawodnictwa na treningach jest gra 7x7. Młodzi piłkarze są ustawiani już na pozycjach i w meczach ligowych czy licznych turniejach ustawiani na poszczególnych formacjach (bramkarz, obrona, pomoc, atak) w zależności od stosowanego ustawienia. Na każdej jednostce treningowej oraz podczas zawodów w tej formie współzawodnictwa rozwijamy technikę indywidualną wstępnie wyszukując ulubioną pozycję dla zawodników i rozpoczynamy naukę najprostszych zachowań taktycznych zawodników podczas atakowania i bronienia.

W dalszym ciągu zespół rocznika 2011 nastawiony jest na pracę, która ma na celu doskonalenie rywalizacji zwłaszcza w grze 1x1 a także, oprócz zabaw piłkarskich , których jest coraz mniej, na zadaniach gdzie zawodnicy uczą się i doskonalą technikę przyjęcia i podania piłki. Wszystkie te wymienione aspekty stosowane są przede wszystkim w różnych formach gier.  Na te czynniki kładziemy w tym roczniku szczególny nacisk na tym etapie szkolenia.

W trakcie sezonu w drużynie doszło do kilku zmian personalnych. Z drużyny odszedł  Miłosz Iwanicki do KKS Lech Poznań rocznik 2012 , a do drużyny AVII dołączyli: Bartosz Łuczak z AP Reissa Poznań, Adam Żurawski,  Juliusz Bednarski i Borys Gendera z drużyny KS Warty Poznań. Ten ostatni póki co na zasadzie wypożyczenia do końca roku 2020.

Aby młody zawodnik podnosił swoje umiejętności potrzebna jest rywalizacja z innymi zespołami.

W sumie, zespół Orlików rocznika 2011 od 01.01.2020 roku do 06.12.2020 stoczył 54 gry z innymi przeciwnikami! Rozegrano:

15 meczy kontrolnych,

31 meczy turniejowych,

8 meczy ligowych ( I liga Orlika E2 , WZPN)

 Mecze kontrolne:

l.kol. spotkań

Mecz kontrolny - przeciwnicy

Wynik

1

KKS Lech Poznań 2012 A

7 – 6

2

KKS Lech Poznań 2012 B

9 – 4

3

KS Warta Poznań

4 – 4

4

KS Warta Poznań I

4 – 6

5

KS Warta Poznań II

3 – 6

6

Polonia Środa Wlkp

5 – 1

7

Wielkopolska Komornki

5 – 1

8

AP Reissa Poznań Reprezentacja B

6 – 6

9

Unia Swarzędz I

3 – 3

10

Unia Swarzędz II

2 – 3

11

KKS Lech Poznań 2012 B

6 – 4

12

Polonia Środa Wlkp

4 – 7

13

KS Warta Poznań

3 – 3

14

Kotwica Kórnik 2010

2 – 6

15

AVIA Kamionki 2010

8 – 3

Zespół rocznika 2011 w grach kontrolnych odniósł 6 zwycięstw, 4 remisy i 5 porażek.

Turnieje halowe:

 • LUBOŃ CUP  -  05.01.2020

l.kol. spotkań

Przeciwnicy

Wynik

1

SF Luboń

1 – 1

2

Luboński KS

3 – 0

3

Stella Luboń

1 – 0

4

UKS Śrem

5 – 1

W turnieju „LUBOŃ CUP 2020” zespół zajął I MIEJSCE a zawodnik naszego zespołu, Borys Gendera zdobywca 5 bramek,  został najlepszym zawodnikiem turnieju.

 •  „POLONIA ŚRODA WLKP. CUP” - 18.01.2020

l.kol. spotkań

Przeciwnicy

Wynik

1

Polonia Środa Wlkp

0 – 0

2

AP Reissa Poznań

0 – 0

3

FASE Szczecin

1 – 5

4

FALUBAZ Zielona Góra

0 – 0

5

ZAGŁĘBIE Lubin

0 – 4

6

KKS Lech Poznań 2011

0 – 4

7

ŚLĄSK Wrocław

1 – 1

W bardzo silnie obsadzonym turnieju zespół zajął 6 miejsce. Ale sama gra, doświadczenie  i możliwość sprawdzenia się z zespołami „ekstraklasowymi” jest bezcenna.

 • 3. „SUCHARY SUCHY LAS CUP” - 15.02.2020

.kol. spotkań

Przeciwnicy

Wynik

1

PIAST Kobylnica

1 – 1

2

Wielkopolska Komorniki

0 – 0

3

Poznaniak Poznań

2 – 2 

4

Suchary Suchy Las

5 – 0

5

CukierAsy

1 – 1

W turnieju zespół zajął 6 miejsce.

 • SBG JAROCIN CUP” - 3 dniowy turniej na boiskach trawiastych w formule 7x7

l.kol. spotkań

Przeciwnicy

Wynik

1

AP Reissa Poznań Reprezentacja A

1 – 2 

2

BAŁTYK Koszalin

0 – 0

3

Polonia Środa Wlkp

1 – 2

4

FASE Szczecin

2 – 1

5

Jaguar Gdańsk

0 – 0

6

Warta Poznań

0 – 2

7

LKS Ślesin

2 – 3

8

FACTORY Przecław

1 – 1

9

SPN Szamotuły

8 – 0

 Kolejny bardzo mocno obsadzony turniej młodych chłopców rocznika 2011. Nasza AVIA miała po raz kolejny możliwość zagrania z  zespołami swojego rocznika z różnych stron Polski. Kolejna  promocja naszego klubu dzięki zawodnikom rocznika 2011. W turnieju zajęliśmy 8 miejsce. 

 • Komorniki Cup 2020” - 05.12.2020r

l.kol. spotkań

Przeciwnicy

Wynik

1

Patria Buk B

3 – 0

2

Orły Komorniki

3 – 0

3

Wielkopolska Komorniki B

3 – 1

4

Wielkopolska Komorniki A

1 – 3

5

Patria Buk A

7 – 0

6

Fara Pelikan Żydowo

2 – 0

W turnieju „Komorniki Cup” zajmujemy 2 miejsce. Nasz zawodnik Borys Gendera zdobywa 8 bramek i zostaje wybrany przez organizatorów najlepszym zawodnikiem swojego zespołu jednocześnie wybrany do najlepszej 7 turnieju.

 • ROZGRYWKI  WZPN

Zespół Orlików rocznika 2011 rywalizował  w roku 2020 w I lidze E2,  rozgrywek WZPN.

Rozegraliśmy 8 gier i zajęliśmy wysokie 3 miejsce tuż za faworytami ligi Polonią Środa Wlkp i Wartą Poznań.

Wyniki :

1.      AVIA – Victoria Września 18 : 3   (Jeżowski 5, Prożalski 4, Milarski 3, Zielazny 2, Łuczak , Płoszaj,  Urbaniak i Hahnel po 1.

2.      AVIA – Polonia Środa Wlkp 7 : 0

3.      AVIA – Orlik Poznań 8 : 1   ( Jeżowski 2, Hahnel 2, Gierczyński, Milarski, Żurawski, Prożalski)

4.      AVIA – Mieszko Gniezno 4 : 0   ( Gendera, Kołt, Gierczyński, samobójcza)

5.      AVIA – LPFA Lech Poznań SP 72   10 : 1   ( Gendera 3, Jeżowski 3, Łuczak 2, Gierczyński 2)

6.      AVIA – Chrobry Gniezno  13 : 2  ( Gendera 4, Gierczyński 3, Hahnel 2, Jeżowski 2, Milarski i Łuczak po 1)

7.      AVIA – Warta Poznań  3 : 7  ( Jeżowski 2, Gendera 1 )

8.      AVIA – Warta Śrem  7 : 4  ( Gendera 4, Prożalski, Hahnel, Urbaniak po 1)

TABELA : I LIGA ORLIK  E2 GRUPA 6


1


POLONIA I Środa Wlkp.

8

24

8

0

0

105:7

 

2


WARTA POZNAŃ

8

21

7

0

1

84:22

 

3


AVIA KAMIONKI

8

18

6

0

2

63:25

 

4


ORLIK POZNAŃ

8

15

5

0

3

50:59

 

5


MIESZKO Gniezno

8

10

3

1

4

44:30

 

6


WARTA I Śrem

8

10

3

1

4

51:40


7


CHROBRY GNIEZNO

8

6

2

0

6

29:77


8


LPFA POZNAŃ SP72

8

3

1

0

7

22:88


9


VICTORIA Września

8

0

0

0

8

14:114

Strzelcy bramek:

1.      Franciszek Jeżowski  - 14,

2.      Borys Gendera  - 13 w 5 spotkaniach ( + 4 dla Warty Poznań w 3 spotkaniach),

3.      Miłosz Gierczyński  - 7,

4.      Ksawery Hahnel – 6,

5.      Szymon Prożalski – 6,

6.      Bartosz Łuczak – 5,

7.      Bartosz Milarski – 4,

8.      Michał Zielazny – 2,

9.      Jan Urbaniak – 2,

10.  Adam Żurawski, Wojtek Płoszaj i Oliwier Kołt – po 1,

11.  1 bramka samobójcza.

Do końca roku kalendarzowego 2020 zespół rocznika 2011 weźmie udział w 3 turniejach:

1.      AVIA KAMIONKI CUP,

2.      LUBOŃ CUP,

3.      Turniej w formule 7x7 pod balonem w Puszczykowie, organizowany przez Wielkopolske Komorniki – rywale AVII Kamionki : Wielkopolska Komorniki, ORLIK Mosina i KKS LECH Poznań. 

Zespół AVII Kamionki rocznika 2011 jest bardzo mocną drużyną jak na swój wiek. Jest prowadzony zgodnie z unifikacją PZPN oraz szkolony według poszczególnych etapów Narodowego Modelu Gry PZPN. Poprzez udział w licznych grach kontrolnych i mocno obsadzonych turniejach jest rozpoznawalny w naszym regionie i to jest największą satysfakcją dla klubu, trenera i  rodziców. Rywalizacja z bardzo dobrymi zespołami o uznanej marce, takich jak : Zagłębie Lubin, Śląsk Wrocław, FASE Szczecin, Warta Poznań, Lech Poznań, Bałtyk Koszalin i wiele innych powoduje, że  młodzi zawodnicy podnoszą swoje umiejętności i w rzeczywistości pokazuje na jakim poziomie jest ten młody zespół. Chęć rywalizacji z naszymi młodymi chłopcami przejawia wiele czołowych zespołów i to jest budujące dla trenera. Wyróżniającymi zawodnikami tego rocznika są : Borys Gendera, Miłosz Gierczyński, Janek Urbaniak, Ksawery Hahnel, Franciszek Jeżowski i Bartosz Milarski.

6. ROCZNIK 2012 (F1 Żak)

TRENER: MACIEJ RESZELA

OKRES: Rok kalendarzowy 2020

STYCZEŃ

LICZBA JEDNOSTEK TRENINGOWYCH: 6

ŚREDNIA FREKWENCJA: 21/26

GŁÓWNE ZAŁOŻENIA:

-        gra w przewadze,

-        rozwijanie inteligencji piłkarskiej,

-        elementy czucia piłki.

WYDARZENIA:

·         6 stycznia – Turniej SGB w Szamotułach,

·         26 stycznia POLONIA CUP w Środzie Wielkopolskiej.

LUTY

LICZBA JEDNOSTEK TRENINGOWYCH: 6

ŚREDNIA FREKWENCJA: 19/25

GŁÓWNE ZAŁOŻENIA:

-        podania i przyjęcia kierunkowe piłki,

-        zabawy oparte na prowadzeniu piłki,

-        panowanie nad piłką,

-        elementy czucia piłki.

WYDARZENIA:

·         16 Luty – SUCHARY CUP w Suchym Lesie,

·         gry sparingowe i kontrolne.

MARZEC 

LICZBA JEDNOSTEK TRENINGOWYCH: 4

ŚREDNIA FREKWENCJA: 21/25

GŁÓWNE ZAŁOŻENIA:

-        kształtowanie koordynacyjnych zdolności motorycznych,

-        nauka strzałów,

-        elementy czucia piłki.

WYDARZENIA:

·         7 Marca – PIAST CUP w Kobylnicy, gry kontrolne i sparingowe

KWIECIEŃ

LICZBA JEDNOSTEK TRENINGOWYCH: PRZERWA ZWIĄZANA Z COVID19

ŚREDNIA FREKWENCJA: 0

GŁÓWNE ZAŁOŻENIA:

-        ćwiczenia indywidualne na poprawę techniki,

-        elementy czucia piłki oraz prowadzenie piłki na rożne sposoby zaprezentowane w treningach online. 

WYDARZENIA: BRAK.

MAJ

LICZBA JEDNOSTEK TRENINGOWYCH: 8

ŚREDNIA FREKWENCJA: 18/25

GŁÓWNE ZAŁOŻENIA:

-        kształtowanie siły i wytrzymałości,

-        rozwój inteligencji piłkarskiej,

-        elementy czucia piłki.

WYDARZENIA: turnieje sparingowe

CZERWIEC

LICZBA JEDNOSTEK TRENINGOWYCH: 8

ŚREDNIA FREKWENCJA: 21/25

GŁÓWNE ZAŁOŻENIA:

-        kształtowanie orientacji przestrzennej,

-        prowadzenie piłki z akcentem na kontrolę,

-        nauka zwodów.

WYDARZENIA:

·         28 Czerwca – 5 Lipca – Obóz przygotowawczy w Łężeczkach.

LIPIEC

PRZERWA WAKACYJNA

SIERPIEŃ

LICZBA JEDNOSTEK TRENINGOWYCH: 9

ŚREDNIA FREKWENCJA: 15/27

GŁÓWNE ZAŁOŻENIA:

-        gra w przewadze 2x1, 3x1,

-        szybkie przejścia z fazy obrony do ataku oraz z ataku do obrony,

-        nauka strzałów,

-        elementy czucia piłki.

WYDARZENIA:

·         gry kontrolne z rocznikiem 2011

WRZESIEŃ

LICZBA JEDNOSTEK TRENINGOWYCH: 9

ŚREDNIA FREKWENCJA: 24/28

GŁÓWNE ZAŁOŻENIA:

-        kształtowanie szybkości,

-        rozwój inteligencji piłkarskiej poprzez małe gry i zabawy,

-        elementy czucia piłki.

WYDARZENIA:

·         18-20 września - BAŁTYK CUP w Rewalu,

·         26 września – Turniej w ramach rozgrywek WZPN.

PAŹDZIERNIK

LICZBA JEDNOSTEK TRENINGOWYCH: 8

ŚREDNIA FREKWENCJA: 14/28

GŁÓWNE ZAŁOŻENIA:

-        podania i przyjęcia kierunkowe piłki,

-        poprawa wznowienia gry od bramki,

-        nauka strzałów,

-        elementy czucia piłki.

WYDARZENIA:

·         25 Października – Turniej w ramach rozgrywek WZPN,

·         gry kontrolne

LISTOPAD

LICZBA JEDNOSTEK TRENINGOWYCH: 9

ŚREDNIA FREKWENCJA: 24/28

GŁÓWNE ZAŁOŻENIA:

-        poprawa wznowienia gry od bramki,

-        gra w przewadze 2x1, 3x1,

-        nauka strzałów,

-        nauka zwodów,

-        elementy czucia piłki.

WYDARZENIA:

·         gry kontrolne i sparingowe

PODSUMOWANIE ROCZNE

ŁĄCZNA LICZBA JEDNOSTEK TRENINGOWYCH: 67

ŚREDNIA FREKWENCJA: 75,68 %

GŁÓWNE ZAŁOŻENIA:

-        rozwijanie inteligencji piłkarskiej

-        nauka techniki indywidualnej zawodnika.

7. ROCZNIK 2013 (F2 Żak)

Głównym założeniem klubu sportowego Avia Kamionki jest rozwijanie i zachęcenie do rozwijania pasji sportowych oraz zapewnienie harmonijnego rozwoju psychofizycznego dzieci i młodzieży, poprzez ich udział w zorganizowanych zajęciach piłkarskich. Stosując formy gier i zabaw na pierwszym etapie rozwoju chcemy stopniowo wprowadzać młodych adeptów w tajniki piłki nożnej i przyszłego specjalistycznego treningu. Najważniejszą filozofią naszego stowarzyszenia jest wszechstronny rozwój zawodników zgodny z etapizacją szkolenia opracowaną przez Polski Związek Piłki Nożnej. Wykwalifikowana kadra szkoleniowa z uprawnieniami UEFA, która zapewnia profesjonalne prowadzenie procesu treningowego daje gwarancje młodym zawodnikom do dobrego rozwoju a rodzicom poczucie że nad progresją ich dzieci czuwają odpowiedni trenerzy. Zajęcia w naszym klubie to nie tylko rozwój koordynacji ruchowej, inteligencji przestrzennej czy techniki piłkarskiej, to przede wszystkim indywidualne podejście do każdego dziecka, brak selekcji, dobra zabawa.

Kadra zawodnicza oraz trenerska:

Krzysztof Pancewicz I trener UEFA A

Jacek Wróblewski II trener UEFA C

Darek Kramarczyk kierownik drużyny

Kalendarz gier sparingowych oraz turniejów WZPN:

26.01.2020r. Turniej halowy Polonia Środa Cup

31.01.2020r. Półkolonie Avii Kamionki

23.02.2020r. Turniej w Środzie Wielkopolskiej

29.02.2020r. Turniej halowy w Mosinie

marzec-kwiecień przerwa w treningach spowodowana Covidem

5.06.2020r. Sparing z UKS TALENT Orlik Kamionki

20.06.2020r. Sparing z KS 1920 Mosina

21.06.2020r. Festyn rodzinny połączony z zakończeniem sezonu w Kamionkach

22.08.2020r. Sparing z Kotwicą

30.08.2020r. Sparing z Polonią Środa Wlkp. Orlik w Kamionkach

13.09.2020r. Turniej w Kamionkach Żak F2 2013r. WZPN

27.03.2020r. Gra wewnętrzna Avii 2013 –

11.10.2020r. Turniej w Poznańskiej 13 ul. Armii Poznań dwa zespoły Avii

18.10.2020r. Sparing z Kotwicą Kórnik w Kamionkach, 2 drużyny Avii

25.10.2020r. Gra wewnętrzna Avii

22.08.2020r. Sparing z Kotwicą w Kórniku, 2 drużyny (22.08.2020r.)

15.11.2020r. Turniej Oaza Kórnik. Organizator Avia Kamionki. 2 drużyny.

Główne założenia treningowe Żaki F1 oraz F2 (8/9 lat)

Trening w tej grupie wiekowej różni się znacznie od jednostki treningowej u dzieci młodszych. W tym etapie oprócz wszechstronnego szkolenia ruchu, czy szkoleniu ruchu zorientowanemu na piłkę nożną pojawiają się ćwiczenia techniki piłkarskiej. Początkowo w formie nauczania takich elementów jak prowadzenie piłki (po linii prostej, krzywej, łamanej), uderzenia piłki (w formie podań i strzałów na bramkę) oraz przyjęcia (podeszwą, wewnętrzna częścią stopy). Wszystkie te zadania dostosowane są do poziomu i umiejętności młodych piłkarzy. Wprowadzamy podstawowe elementy z zakresu taktyki indywidualnej, przyjęcia piłki właściwą nogą i we właściwym kierunku, prowadzenia piłki nogą dalszą od przeciwnika, ustawienia zawodnika w fazie ataku oraz obrony.

Główne cele w etapie szkolenia Żaków (6-8 lat)

- zaspokojenie chęci rywalizacji,

- zastosowanie zdobytych umiejętności technicznych,,

- uproszczone reguły gry , gry 1×1,2×2,3×3,4×4,

- różnorodne bramki i boiska,

 • zrozumienie i stosowanie zasady FAIR PLAY,

 • każdy zawodnik jest zwycięzcą.

Przystosowanie Narodowego Modelu Gry w poszczególnych grupach wiekowych

Proces szkolenia młodych piłkarzy w klubie sportowym Avia Kamionki nieodzownie związany jest z publikacją Polskiego Związku piłki Nożnej o nazwie ” Narodowy Model Gry”. Wszystkie nasze zespoły począwszy od najmłodszych kategorii wiekowych funkcjonują według unormowanych procesów szkoleniowych oraz ujednoliconych koncepcji i standardów zasad gry zawartych w w/w publikacji. Przyjęliśmy regułę, że jeśli poszczególny rocznik, odpowiednia grupa szkoleniowa spełnia wymogi i kryteria do udziału w rozgrywkach Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej to zostaje do tych rozgrywek zgłoszona. Na przestrzeni dotychczasowych doświadczeń z organizacji oraz funkcjonowania Klubu mogę śmiało stwierdzić, że każde zgłoszenie zespołu do struktur WZPN jest znaczącym bodźcem w rozwoju drużyny.

Na treningach realizacja zadań na konspektach AMO.

Szkolenie w naszym klubie jest usystematyzowane a trenerzy wszystkich grup uczą zawodników w jakim systemie i w jakim ustawieniu powinni grać w poszczególnych kategoriach. Pozwala to zawodnikom na płynne i łatwe przechodzenie z jednego systemu i modelu do drugiego. Daje to możliwość lepszej adaptacji w ustawieniach i realizacji działań na boisku. Dobieramy model gry w oparciu o możliwości zawodników.Staramy się cierpliwie realizować Nasze cele i założenia na podstawie najnowszych opracowań i wytycznych Polskiego Związku Piłki Nożnej. Wierzymy i mamy wielokrotnie przykłady, że Nasi zawodnicy rozwijają się i są poddawani płynnemu procesowi rozwoju. Staramy się oprócz tego, żeby byli dobrymi piłkarzami, doceniali swoich rówieśników i byli dobrymi ludźmi, umieli wygrywać, jak również przegrywać z klasą.

8. ROCZNIK 2014 (G1 Skrzat)

 • Krzysztof PANCEWICZ (lic. UEFA A)

 • Andrzej REMBALSKI (lic. UEFA C)

 • Jakub MOTAŁA (lic. UEFA C)

Treningi SKRZATA G2 odbywają̨ się:

 • 2 razy w tygodniu (poniedziałek i piątek) + turnieje

Zajęcia odbywają̨ się̨ na obiektach w Kamionkach

 • Boisko piłkarskie pełnowymiarowe przy ul. Mieczewska 2

 • Boisko ze sztuczną nawierzchnią typu orlik przy ul. Mieczewska 2

 • Hala sportowa SP Kamionki przy ul. Mieczewskiej 36

Struktura szkoleniowa dzieci i młodzieży w klubie sportowym Avia Kamionki

Głównym założeniem kjest rozwijanie i zachęcenie do rozwijania pasji sportowych oraz zapewnienie harmonijnego rozwoju psychofizycznego dzieci i młodzieży, poprzez ich udział w zorganizowanych zajęciach piłkarskich. Stosując formy gier i zabaw na pierwszym etapie rozwoju chcemy stopniowo wprowadzać młodych adeptów w tajniki piłki nożnej i przyszłego specjalistycznego treningu. Najważniejszą filozofią naszego stowarzyszenia jest wszechstronny rozwój zawodników zgodny z etapizacją szkolenia opracowaną przez Polski Związek Piłki Nożnej. Wykwalifikowana kadra szkoleniowa z uprawnieniami UEFA, która zapewnia profesjonalne prowadzenie procesu treningowego daje gwarancje młodym zawodnikom do dobrego rozwoju a rodzicom poczucie że nad progresją ich dzieci czuwają odpowiedni trenerzy. Zajęcia w naszym klubie to nie tylko rozwój koordynacji ruchowej, inteligencji przestrzennej czy techniki piłkarskiej, to przede wszystkim indywidualne podejście do każdego dziecka, brak selekcji, dobra zabawa.

PODSUMOWANIE ZIMOWYCH TURNIEJÓW W HALI SPORTOWEJ

W dniu 14.11.2020r. w miejscowości Kórnik odbył się turniej piłki nożnej o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Kórnik.

Udział wzięło 10 zespołów z rocznika 2013.

 1. Avia Kamionki I

 2. Avia Kamionki II

 3. UKS Talent Poznań

 4. Wielkopolska Kamorniki

 5. Champion SC Rokietnica

 6. MKS Przemysław Poznań

 7. UKS Orlik Mosina

 8. Polonia Środa Wielkopolska

 9. Górnik Kłodawa

 10. Footabll Academy

 Wynik podczas tego turnieju nie był najważniejszy, a liczyła się dobra zabawa i pierwsze korki młodych zawodników Avii Kamionki w rywalizacji sportowej. Wiele zdobytych bramek, fantastyczna atmosfera i cenne doświadczenie było tego dnia priorytetem dla każdego zawodnika i trenera. Sami trenerzy prowadzili poglądowe tabele, ale medale i puchary dostał każdy zawodnik i tego dnia wszyscy byli zwycięzcami.Staramy się cierpliwie realizować Nasze cele i założenia na podstawie najnowszych opracowań i wytycznych Polskiego Związku Piłki Nożnej. Wierzymy i mamy wielokrotnie przykłady, że Nasi zawodnicy rozwijają się i są poddawani płynnemu procesowi rozwoju.

Staramy się oprócz tego, żeby byli dobrymi piłkarzami, doceniali swoich rówieśników i byli dobrymi ludźmi, umieli wygrywać, jak również przegrywać z klasą.

9. ROCZNIK 2015/16 (G2 Skrzat)

Trener: Andrzej Rembalski

Asystent: Jakub Motała

Zajęcia: 1.08.2020-30.11.2020r.

CELE I ZAŁOŻENIA TRENINGOWE:

·         działania indywidualne , grupowe i zespołowe w poszczególnych fazach gry

·         Kształtowanie motywacji

·         Kształtowanie zasad funkcjonowania w grupie

·         Zajęcia o aspekcie mentalnym oraz zdobywania wiedzy

·         Kształtowanie wzorców ruchowych

·         Kształtowanie koordynacyjnych zdolności motorycznych

·         Kształtowanie szybkości

·         Kształtowanie siły

·         Kształtowanie wytrzymałości

Sierpień – wrzesień 2020: Nabór zawodników, oswajanie z obiektem, trenerami i kolagami.

Październik 2020:

·Trening 05.paź

Temat treningu: „Kształtowanie orientacji przestrzennej”

Frekwencja: 10/19   

·         Trening 07.paź

Temat treningu: „Ćwiczenia oswajające z piłką”

Frekwencja: 15/19   

·         Trening 12.paź

Temat treningu: „Gry i zabawy z piłką”

Frekwencja: 13/19

·         Trening 14.paź

Temat treningu: „Prowadzanie piłki oraz gra 1vs1”

Frekwencja: 13/19

·         Trening 19.paź

Temat treningu: „Kształtowanie orientacji przestrzennej”

Frekwencja: 13/19

·         Trening 21.paź

Temat treningu: „Ćwiczenia oswajające z piłką”

Frekwencja: 15/19

·         Trening 26.paź

Temat treningu: „Prowadzenie piłki z akcentem na kontrolę”

Frekwencja: 13/19

·         Trening 28.paź

Temat treningu: „Gry i zabawy z elementami motoryki”

Frekwencja: 14/19   

Podsumowanie październik:

Ø  8 jednostek treningowych = 480 min.

Ø  uczestników: 19

Listopad 2020:

·         Trening 02.lis

Temat treningu: „gry 1vs1, 2vs2, 3vs3”

Frekwencja: 15/17   

·         Trening 06.lis
Miejsce i czas: hala sportowa „B” sp. Kamionki, 17:00-18:00

Temat treningu: „Ćwiczenia oswajające z piłką, gra 1vs1”

Frekwencja: 13/17   

·         Trening 09.lis
Miejsce i czas: orlik Kamionki, 16:00-17:00          

Temat treningu: „Doskonalenie prowadzenia piłki, wyścigi rzędów”

Frekwencja: 13/17

·         Trening 16.lis
Miejsce i czas: orlik Kamionki, 16:00-17:00

Temat treningu: „Prowadzanie piłki oraz gra 1vs1”

Frekwencja: 12/17

·         Trening 18.lis
Miejsce i czas: orlik Kamionki, 16:00-17:00

Temat treningu: „Kontrola piłki + strzał”

Frekwencja: 12/17

·         Trening 23.lis

Miejsce i czas: orlik Kamionki, 16:00-17:00

Temat treningu: „Zabawy oswajające z piłką”

Frekwencja: 11/17

·         Trening 25.lis

Miejsce i czas: orlik Kamionki, 16:00-17:00

Temat treningu: „Prowadzenie piłki + strzał”

Frekwencja: 8/17

·         Turniej 28.lis
Miejsce i czas: os. Oświecenia 1, 10:15-12:15

Frekwencja: 8/8       

Podsumowanie listopad:

Ø  7 jednostek treningowych = 420 min.

Ø  uczestników: 19

Ø  1 Turniej = 180 min.

10. OLDBOYS (35+)

Po kilku latach prowadzenia, zarządzania zespołem Oldboys Mariusza Pietrasza zastępuje Tomasz Majak.  Do ligi zgłaszamy 22 zawodników, kadra dość szeroka, jednakże powołania kadry meczowej pokazują, że „kręgosłup” zespołu jest stały a rotujemy tylko zmiennością „ławki „.  Kupujemy nowy komplet stroi meczowych, w których zaprezentowaliśmy się podczas II kolejki. Do kolekcji piłek trafiają 3 piłki Adidas.

1 kolejka:

Oldboys Sady – Oldboys Avia Kamionki   0-3

Nowy sezon, nowe rozdanie, trudny, ale znany Nam rywal. Jedziemy do Sadów z nastawieniem, aby tego meczu nie przegrać. Znając mocne strony rywala zaczynamy w ustawieniu 1-3-6-1 co dało Nam upragnione 3 pkt zdobyte na terenie przeciwnika. Bramki strzelają: K. Piotrowski, M. Matuszewski, M. Pietrasz.

2 kolejka:

 Oldboys Avia Kamionki - Oldboys Polonia Poznań 1-0

Polonia Poznań to rywal, który dołączył do ligi przed rozgrywkami. Mówiło się o nich, że będą mocni, ale nikt tak naprawdę nie wiedział jak mocni. Wygrywam w tzw. meczu na remis…kilka sytuacji z każdej strony, ale tylko raz, na szczęście dla Nas piłka trafia do bramki i to bramki rywali [i] po strzale K. Piotrowskiego.

3 kolejka:

Oldboys Phytopharm Klęka - Oldboys Avia Kamionki   2-1

W Klęce gramy tak jak zawsze graliśmy. Tracimy bramkę po kontrowersyjnym rzucie karny, po chwili rzut wolny i piłka znowu ląduje w Naszej siatce … i w tym momencie bierzemy się do pracy. Na 2-1 przed przerwą z rzutu wolnego trafia S. Johnson .. druga połowa to pressing Naszego zespołu od pierwszej do ostatniej minuty … niestety pomimo kilku sytuacji brakuje na szczęście i wyjeżdżamy z Klęki bez punktów 

4 kolejka:

Oldboys Avia Kamionki - Oldboys Lipno Stęszew 3-0

Do Kamionek przyjeżdża u wczesny lider tabeli, drużyna z kompletem punktów. A my robimy swojej. Na boisko wychodzimy jako zespól, max skoncentrowani, z założeniami taktycznymi, z nastawieniem „bić lidera „. Po ciężkim meczu, zwyciężamy. W opinii wielu osób to najlepszy mecz w historii występów Oldboys Avia. Po całej kolejce okazuje się, że wskakujemy … na pozycję lidera

2 bramki strzela Wojciech Majak (pierwsza stadiony świata) jedną dokłada Krzysztof Płoszaj

5 kolejka:

Oldboys Korona Zakrzewo - Oldboys Avia Kamionki   3-1

Mecz, który przegraliśmy za nim weszliśmy na boisko. Wiele sobie przed meczem mówimy, w pierwszej połowie na boisku Nas nie ma. Oddajemy środek pola, skrzydła. Poddenerwowani sytuacją na boisku i niekorzystnym wynikiem bierzemy się do pracy. Po szybko strzelonym golu K. Piotrowskiego ustawiamy pressing na połowie przeciwnika. W między czasie sędzia nie uznaje Nam prawidłowo zdobytej bramki na 10 min przed końcem. Z boiska schodzimy pokonani ... to już druga porażka w sezonie ale jak czas pokaże w tej rundzie ostatnia

  6 kolejka:

Oldboys APOSIR Lwówek Oldboys Avia Kamionki   2-4

Po raz pierwszy w historii na mecz wyjazdowym jedziemy autokarem; zabierając dużą ilość Naszych najwierniejszych kibiców. Zważywszy, że drużyna z Lwówka to „czerwona latarnia” Naszej ligi jedziemy z kadrą 19 zawodników z nastawieniem ze pierwszej połowie zabezpieczymy wyniki, i będą mogli pograć wszyscy. Niestety mecz nie układa się po Naszej myśli. w 11 min meczu tracimy pierwsza bramkę. nie załamując się robimy swoje z minuty na minutę przejmując inicjatywę na boisku. w 25 min wyrównuje Darek Skwaryło, a w 39 min Krzysztof Piotrowski wyprowadza Nas na prowadzenie.  Druga połowa w 45 min Tomasz Majak a 52 min Sebastian Johnson dokładają kolejną cegiełkę do 3 punktów. co prawda w 58 min tracimy drugą bramkę, tworzymy sobie kolejne sytuacje bramkowe, ale brakuje skuteczności

7 kolejka:

Oldboys Avia Kamionki - Oldboys Lipno Stęszew 5-3

Do Kamionek przyjeżdża drużyna, z która jeszcze nigdy Avia Oldboys nie wygrała. Drużyna z dużymi problemami kadrowymi, w rozsypce.

Szybko strzelona bramka 3min autorstwa K. Piotrowskiego, poprawka w 16 min Tomasza Majak ustawia spotkanie na pierwszą połowę. Druga zaczyna się dla Nas najgorzej jak tylko mogła: tracimy szybko dwie bramki oddając inicjatywę gościom. Impuls do walki o 3 punkty daje gol Mariusza Pietrasza, kolejną dokłada Tomasz Majak i na koniec znów K. Piotrowski.

Kończymy mecz z 3 pkt, kończymy rundę jesienna na 1 pierwszym miejscu jako mistrz jesieni!

Gdyby ktoś przed startem rozgrywek zapytał się Nas przed ligą o co gramy …Powiedzielibyśmy o mistrza !!! zapewne wielu twierdziłoby, że to nie możliwe ... Teraz jest to jak najbardziej realne ..., ale jeszcze bardzo dalekie.

 Oldboys Avia Kamionki po rudzie jesiennej: 7 meczy 5 zwycięstw 2 porażki bramki 18-10

 Strzelcy bramek:

Krzysztof Piotrowski – 5

Sebastian Johnson – 3

Tomasz Majak – 3

Wojciech Majak – 2

Mariusz Pietrasz – 2

Marcin Matuszewski, Dariusz Skwaryło, Krzysztof Płoszaj – po 1

Ta drużyna ma swój styl! być może nie w każdym meczu gramy rewelacyjnie, ale tą drużynę bronią wyniki. Miejsce w tabeli nie jest przypadkowe, na wszystko zapracowaliśmy sami.

11. SENIORZY

KLASA OKRĘGOWA – STREFA POZNAŃSKA GRUPA 2

Nowy rok 2020 powitaliśmy z nowym optymizmem, nowymi chęciami do pracy, do treningów.

Do zajęć wróciliśmy 21 stycznia. Zespół trenował 3 razy w tygodniu a w weekendy rozgrywał mecze sparingowe. Dwie jednostki odbywały się na orliku w Kamionkach a trzecia w klubie Fabryka Formy , gdzie korzystaliśmy pod okiem instruktora z zajęć Speeningu. W okresie przygotowawczym do rundy rewanżowej klasy okręgowej sezonu 2019/2020 rozegraliśmy 6 sparingów:

 1. AVIA - Wielkopolska Komorniki 3:2 (Puk 3),

 2. AVIA - Lotnik Poznań 6:0 (Puk 2, Gajewski 2, Chochowski, zawodnik testowany),

 3. AVIA - Concordia Murowana Goślina 5:3 (Surdyk 2, Miążek, zawodnicy testowani 2),

 4. AVIA - GKS Dopiewo 4:0 (Staszak, Surdyk, Oses, zawodnik testowany),

 5. AVIA - Sparta Oborniki 2:1 ( Cieśla, Puk),

 6. AVIA - Lechia Kostrzyn 2:1 (Jankowski, Staszak).

Podsumowując okres przygotowawczy, cele jakie założono, udało się w pełni zrealizować. Przeprowadzono wszystkie zaplanowane jednostki treningowe. Średnia frekwencja na treningach wynosiła 18 osób co jest wynikiem bardzo zadowalającym. Rozegraliśmy 6 meczy kontrolnych w tym 4 z zespołami z wyższych lig. Wszystkie sparingi zostały przez zespół wygrane, co pokazało, że zespół dobrze przepracował okres przygotowawczy. Z dużą ochotą i ogromnym optymizmem przystępowaliśmy do rundy rewanżowej sezonu 2019/2020. Niestety....... Przez pandemię Koronawirusa z dniem 10.03.2020 roku wszystkie rozgrywki w w niższych ligach zostały zawieszone. Nie wolno było nawet trenować. Rozgrywek już nie wznowiono i zakończono sezon pozostawiając tabele z jesieni. W lidze zajęliśmy 5 miejsce.


Tabela klasy okręgowej 3 grupy po rundzie jesiennej:


1.

 Przemysław Poznań

15

37

12

1

2

49-9

8

0

1

34-5

4

1

1

15-42.

 Stella Luboń

15

34

10

4

1

51-11

3

0

1

12-1

7

4

0

39-103.

 Piast Kobylnica

15

33

10

3

2

43-19

4

3

0

25-9

6

0

2

18-104.

 Kłos Zaniemyśl

15

32

10

2

3

46-23

6

1

1

28-9

4

1

2

18-145.

 Avia Kamionki

15

27

9

0

6

41-18

6

0

2

27-10

3

0

4

14-86.

 Orkan Jarosławiec

15

26

7

5

3

32-22

2

3

2

12-11

5

2

1

20-11

1

1

0

1

0

2-2

7.

 Meblorz Swarzędz

15

26

8

2

5

33-23

3

2

3

18-14

5

0

2

15-9

1

1

0

1

0

2-2

8.

 Lider Swarzędz

15

25

7

4

4

35-22

4

2

2

20-12

3

2

2

15-109.

 Warta Śrem

15

23

7

2

6

49-33

3

1

3

24-15

4

1

3

25-1810.

 Płomień Nekla

15

17

5

2

8

30-44

2

1

3

11-18

3

1

5

19-26

1

3

1

0

0

4-1

11.

 Polonia II Środa Wielkopolska

15

17

5

2

8

31-41

3

1

4

20-17

2

1

4

11-24

1

0

0

0

1

1-4

12.

 GKS Żerków

15

15

5

0

10

16-32

1

0

7

6-16

4

0

3

10-1613.

 Szturm Junikowo (Poznań)

15

13

4

1

10

26-44

2

1

4

14-18

2

0

6

12-2614.

 Phytopharm Klęka

15

11

3

2

10

15-40

1

0

7

4-23

2

2

3

11-1715.

 Sparta Orzechowo

15

9

3

0

12

18-65

0

0

8

9-40

3

0

4

9-2516.

 Orlik Miłosław

15

0

0

0

15

12-81

0

0

9

4-41

0

0

6

8-40W okresie pandemii treningi wznowiliśmy od 01 czerwca 2020 roku. Zgodnie z obowiązującymi obostrzeniami początkowo trenowaliśmy w grupach 6-cio osobowych, kolejno powiększając grupę ćwiczebną. Przygotowania do nowego sezonu klasy okręgowej oficjalnie rozpoczęliśmy 16 lipca 2020 roku. W okresie przygotowawczym trenowaliśmy 3 razy w tygodniu , w weekendy rozgrywając mecze kontrolne:

 1. AVIA – Lotnik Poznań 6:1 (Surdyk 3, Gajewski, Ratajczak, Rembalski),

 2. AVIA - Las Puszczykowo – 6:2 (Ratajczak 2, Surdyk, Kuberacki, Junior, Puk),

 3. AVIA - Stella Luboń 3:3 (Staszak, Gajewski, Kram),

 4. AVIA - Błękitni Owińska 2:1 (Puk, Cieśla)

 5. AVIA - Orkan Konarzewo 4:0 (Gajewski 2, Staszak 2)

 6. AVIA - Wielkopolska Komorniki 3:4 (Oleniczak, Junior, Hrynko)

W okresie przygotowawczym rozegraliśmy 6 meczy kontrolnych. Odnieśliśmy 4 zwycięstwa, 1 remis i 1 porażkę.

Założenia przedsezonowe zakładały walkę o awans do wyższej klasy rozgrywkowej. Niestety tuż przed wznowieniem rozgrywek groźnej kontuzji kolana nabawili się dwaj podstawowi zawodnicy drużyny: Patryk Kuberacki i Aleksander Kram. Później podobnej kontuzji doznał również podstawowy zawodnik w pierwszych meczach ligowych, Michał Gadomski. W trakcie sezonu z urazami , niemal przez całą rundę zmagał się nasz kapitan, doświadczony Adrian Miążek. W kilku meczach zabrakło z powodu kontuzji również kolejnego doświadczonego i stanowiącego o sile zespołu, Mikołaja Ratajczaka oraz Macieja Reszeli. Dominik Oses na początku rundy postanowił wyjechać za granicę do pracy, w wielu meczach nie mogliśmy korzystać również z Patryka Cieśli, podstawowego zawodnika zespołu. Pomimo szerokiej kadry zespołu – 28 osób, średnia frekwencja na treningach wynosiła 17 osób co i tak jest wynikiem wysokim. Po rundzie jesiennej sezonu 2020/2021 zajmujemy w tabeli 4 miejsce ustępując faworytom w walce o awans Piastowi Kobylnica, Meblorzowi i Liderowi Swarzędz.

Tabela klasy okręgowej sezonu 2020/2021 po rundzie jesiennej.


1.

 Piast Kobylnica

16

48

16

0

0

63-7

9

0

0

39-2

7

0

0

24-52.

 Meblorz Swarzędz

16

40

13

1

2

59-19

8

0

0

31-5

5

1

2

28-14

1

1

0

1

0

2-2

3.

 Lider Swarzędz

16

40

13

1

2

57-16

7

1

0

27-9

6

0

2

30-7

1

1

0

1

0

2-2

4.

 Avia Kamionki

16

35

11

2

3

53-19

5

1

1

25-8

6

1

2

28-115.

 Polonia II Środa Wielkopolska

16

33

10

3

3

38-22

6

1

1

17-8

4

2

2

21-146.

 Płomień Nekla

16

28

9

1

6

35-29

6

0

3

25-17

3

1

3

10-127.

 Suchary Suchy Las

16

25

7

4

5

40-32

4

0

3

20-15

3

4

2

20-178.

 Clescevia Kleszczewo

16

22

6

4

6

25-29

1

3

4

8-18

5

1

2

17-119.

 Złoci Złotkowo

16

21

7

0

9

35-38

6

0

3

28-17

1

0

6

7-21

1

3

1

0

0

3-2

10.

 Orkan Jarosławiec

16

21

6

3

7

27-41

6

2

1

19-14

0

1

6

8-27

1

0

0

0

1

2-3

11.

 LKS Baborówko

16

18

5

3

8

38-38

5

1

3

27-15

0

2

5

11-2312.

 Canarinhos Skórzewo

16

16

4

4

8

19-34

3

1

2

12-8

1

3

6

7-2613.

 Jurand Koziegłowy

16

12

3

3

10

34-41

2

2

4

23-18

1

1

6

11-2314.

 Szturm Junikowo (Poznań)

16

11

2

5

9

20-49

1

4

3

11-21

1

1

6

9-2815.

 Victoria II Września

16

9

2

3

11

18-54

2

2

3

13-20

0

1

8

5-3416.

 Czarni Wróblewo

16

5

1

2

13

17-61

1

1

5

7-17

0

1

8

10-4417.

 Orkan Objezierze

16

4

1

1

14

16-65

0

1

8

9-41

1

0

6

7-24

Wyniki AVII Kamionki w meczach ligowych:

 1. Wictoria Września 3:2 (Junior 2, Gajewski),

 2. LZS Baborówko 4:1 (Staszak 2, Junior, Jakowicz),

 3. Polonia II Środa Wlkp 3:2 (Junior 2, Gajewski)

 4. Płomień Nekla 8:2 (Junior 3, Gajewski 2, Staszak, Surdyk, Cieśla),

 5. Piast Kobylnica 1:2 (Ratajczak),

 6. Orkan Jarosławiec 5:1 (Staszak 2, Junior, Ratajczak, Puk)

 7. Orkan Objezierze 3:0 (Staszak 2, Olejniczak),

 8. Meblorz Swarzędz 1:2 (Staszak),

 9. Suchary Suchy Las 1:1 (Staszak)

 10. Lider Swarzędz 0:1 ,

 11. Canarinhios Skórzewo 5:1 (Cyrak 2, Gajewski 2, Staszak),

 12. Jurand Koziegłowy 2:1 (Staszak, Koler),

 13. Czarni Wróblewo 6:0 ( Junior 2, Gajewski, Rembalski, Ratajczak, Cedric),

 14. Clescevia Kleszczewo 4:0 (Surdyk 3, Junior),

 15. Szturm Junikowo 1:1 (Ratajczak)

 16. Złoci Złotkowo 6:2 (Junior 2, Pściuk, Owczarzak, Cyrak, samobójcza).


W rozgrywkach ligowych odnieśliśmy 11 zwycięstw, 2 remisy (Szturm, Suchary) i 3 porażki (Meblorz, Piast, Lider)

Bilans bramek: 53 – 19

Najskuteczniejszymi strzelcami okazali się:

 1. Junior – 14 bramek,

 2. Michał Staszak – 11,

 3. Mateusz Gajewski – 7,

 4. Kacper Surdyk – 4,

 5. Miokołaj Ratajczak – 4,

 6. Bartosz Cyrak – 3,


W trakcie rundy rozegraliśmy też 4 mecze okręgowego Pucharu Polski:


 1. Clescevia Kleszczewo 5:0 (Olejniczak, Surdyk, Miązek, Junior, samobójcza),

 2. FAS KS Fałkowo 3:1 (Staszak 2, Kurzawski),

 3. Lider Swarzędz 4:0 (Surdyk, Staszak, Junior, Gajewski),

 4. LZS Otorowo 2:2 k.5:4 (Cyrak, Staszak)

 5. Meblorz Swarzędz 1:3 (Puk).


Runda jesienna za nami. Co przyniesie runda rawanżowa? Przygotowania do rundy rewanżowej klasy okręgowej zaplanowano na 19 stycznia 2021 roku.

W celu zapewnienia jak najlepszych usług online, ta strona używa plików cookies. Jeśli korzystasz z naszej strony internetowej, wyrażasz zgodę na używanie  plików cookies. Zapoznaj się z naszą   POLITYKĄ PRYWATNOŚCI