Cztery weekendy w czasie których na parkiet wybiegało po dziesięć drużyn - oznacza to, że w tym czasie przewinęło się przez Kamionki kilkadziesiąt różnych  ekip i ponad siedmiuset młodych piłkarzy z Poznania, Środy, Kostrzyna, Kórnika, Krotoszyna, Puszczykowa i innych miejscowości. Od 23 listopada do 14 grudnia Kamionki - nie po raz pierwszy - stały się piłkarską stolicą regionu. Na turniej przyjechały wszystkie liczące się zespoły juniorskie, które latem rywalizują w dziecięcych i młodzieżowych ligach wielkopolskiego ZPN.

Zacięta rywalizacja w Kamionkach

23.11.2019 - rocznik 2008

Sobota to dzień turniejowy , dobra zabawa dużo gry, mnóstwo pojedynków 1x1 i cudowne bramki -tak to wyglądało,kto nie kibicował niech żałuje bo było super widowisko.
Jako "Avia Kamionki l" zaczynamy rywalizację w gr A której znalazły się zespoły takie jak:
SF W.Przysiudy , UKS Talent Poznań , Polonia Środa Wielkopolska.
Avia Kamionki l - SF W.Przysiudy 0:3
Avia Kamionki l - Polonia Środa Wlkp 0:0
Avia Kamionki l - UKS Talent Poznań 2:0( bramki- Tomczyk Kacper,Cholewa Gabriel)
Dodam że to pierwsza bramka K. Tomczyka w barwach KS AVIA KAMIONKI
W rezultacie w grupie zdobywamy 4 pkt, ten dorobek punktowy okazał się za mały aby wyjść z grupy. Pozostaje nam walka o piąte miejsce. I tu przypada stawić czoła młodszej drużynie którą wystawiła Avia z rocznika 2009 pod nazwą "Avia Kamionki ll" ,która w swojej grupie zdobyła taką samą ilość punktów . Przegrywamy mecz przyjaźni i ostatecznie zajmujemy 6 miejsce.
Na podium stanęły:
1 SF W. Przysiudy
2 Polonia Środa Wlkp
3 Wielkopolska Komorniki
Dziękujemy wszystkim za świetną zabawę.

 

24.11.2019 - rocznik 2007

Dzisiaj w pięknej hali sportowej w Szkole Podstawowej w Kamionkach rywalizowali chłopcy z rocznika 2007. W rywalizacji udział brało 10 ekip. Nasz Klub reprezentowały dwa zespoły.

Avia I i Avia II spotkaly się w "bratobójczym" półfinale. Mecz skończył się zwycięstwem 3:1 dla Avii I.

Aviatorzy spisali się dzisiaj na medal, medal brązowy i złoty :). Avia II pokonała w meczu o 3 miejsce Talent Poznań, a Avia I w finale spotkała się z przyjaciółmi zza miedzy, Lotnikiem Poznań.

W zeszłym roku finał wyglądał dokładnie tak samo, Avia mierzyła się z Lotnikiem. Po remisie 1:1 w karnych lepsi okazali się piłkarze z Kamionek. Dzisiaj wynik otworzył Lotnik, ale Avii po pięknej akcji udało się wyrównać. Historia się powtórzyła, zwyciężcę turnieju miały wyłonić rzuty karne. Podobnie jak rok temu, także dzisiaj konkurs jedenastek wygrała AVIA.

Gratulacje dla wszystkich chłopców, wspaniały dzień i świetna impreza. Słowa uznania dla Przemka Szumiłowskiego, który zdobył tytuł bramkarza turnieju.

 

 

30.11.2019 - rocznik 2012/13

W ubiegłą sobotę 30.11.19 odbył się kolejny turniej AVIA CUP 2019, tym razem w przepięknej hali w Kamionkach rywalizowali mali wojownicy z rocznika 2012 oraz 2013!
Zawody odbyły się bez klasyfikacji końcowej, każda drużyna rozegrała po 8 emocjonujących spotkań, na końcu wszyscy otrzymali medale i wrócili szczęśliwi do domu! AVIA KAMIONKI 2012 wystawila dwa składy które reprezentowali: Zespół I - Kajtek Słodzinka, Igor Przybyszewski, Jakub Buczkowski, Tymek Wochna, Jakub Majewski, Eryk Gogolok, Filip Witkowski i Jan Jaworski.
Zespół II - Marcel Kozłowski, Oskar Cabrera, Heniu Zięba, Kacper Pyrak, Aleks Chwiłkowski, Stasiu Siudak, Marcel Filipiak i Kuba Matuszewski. Na turnieju gościliśmy takie drużyny jak: Kotwica Kronik, Poznaniak Poznań, Akademia Reissa Kórnik, Sokół Mieścisko, Junior Koziegłowy. Warto zaznaczyć, że AVIA miała swój trzeci zespół, a mianowicie niesamowitych walczaków z rocznika 2013, którzy zaprezentowali się naprawdę rewelacyjnie!!!

 

 

01.12.2019 - rocznik 2011

 Na sali w Kamionkach odbył się silnie obsadzony turniej piłki nożnej dla roczników 2011. Organizatorem turnieju był nasz klub z Kamionek. W zmaganiach tych wzięły udział zespoły, które na wiosnę będą rywalizowały w rozgrywkach WZPN w ligach mistrzowskich. Faworyci Polonia Środa Wlkp, Warta Poznań oraz MKS Przemysław Poznań, Wielkopolska Komorniki, Suchary Suchy Las. Stawke ta uzupełniły, Kotwica Kórnik, PSS Junior Koziegłowy oraz dwa nasze zespoły prowadzone przez trenera Tomasza Gendere, AVIA Kamionki.

W grupie A, nasz I zespół AVII nie miał sobie równych, notują następujące wyniki:

AVIA - Warta Poznań I 1:1 (Jeżowski )
AVIA - JUNIOR Koziegłowy 6:0 (Miłosz Iwanicki 2, Miłosz Garczynski 2, Milarski, Hahnel)
AVIA - MKS Przemysław 2:0 (Jeżowski, Hahnel)
AVIA - Kotwica Kórnik 3:1 (Iwanicki 2, Milarski)

W grupie B, II zespół AVII zanotował następujące wyniki :

AVIA II - Warta Poznań II 0:3
AVIA II - Wielkopolska Komorniki 0:2
AVIA II - Suchary Suchy Las 0:3
AVIA II - Polonia Środa Wlkp 0:4

AVIA I zajęła pierwsze miejsce w swojej grupie a AVIA II 5 miejsce. W meczu o 9 miejsce nasz drugi zespół pokonał PSS Jonior Koziegłowy 3:0 (Zielazny 2)

W meczu półfinałowym AVIA Kamionki I zmierzyła się z Wielkopolska Komorniki i pewnie wygrała 2:0 po dwóch bramkach Ksawerego Hahnela. W drugim półfinale faworyzowana Polonia Środa Wlkp, pokonała drużynę MKS Przemysław Poznań 2:0.

W wielkim finale nasz zespół spotkał się z drużyną Polonii Środa Wlkp i nieoczekiwanie, choć z przebiegu meczu pewnie pokonał przeciwników 2:0!!! Bramki strzelili Janek Urbaniak i Ksawery Hahnel.

I tym sposobem AVIA Kamionki I została zwycięzcą tak silnie obsadzonego turnieju. Wielkie brawa dla zespołu, który po zeszło tygodniowym 2 miejscu w turnieju Polibuda Kids Cup, tym razem stanął na najwyższym podium!

Klasyfikacja końcowa turnieju :

1. AVIA Kamionki I
2. Polonia Środa Wlkp
3. MKS Przemysław Poznań
4. Wielkopolska Komorniki
5. Warta Poznań II
6. Warta Poznań I
7. Kotwica Kórnik
8. Suchary Suchy Las
9. AVIA Kamionki II
10. PSS Junior Koziegłowy

Nasze zespoły reprezentowali :

AVIA I Kamionki (Jan Urbaniak, Ksawery Hahnel, Miłosz Garczynski, Franek Jeżowski, Miłosz Iwanicki, Szymon Prozalski, Bartek Milarski i Szymon)

AVIA II Kamionki (Paweł Czapranski, Aleksander Bajer, Aleks Sieński, Jakub Kmieciak, Hubert Strojny, Michał Zielazny, Szymon Bekas, Wojtek Ploszaj, Igor Kowalski i Adam).


Kolejna edycja halowego turnieju piłki nożnej o puchar Burmistrza Miasta i Gminy Kórnik odbyła się 08.12.2019 w hali sportowej Szkoły Podstawowej w Kamionkach dla najstarszej kategorii zawodników KS Avia Kamionki (2005-2006)
Do udziału w turnieju organizator, czyli Klub Sportowy Avia Kamionki zaprosił 10 drużyn.
Tradycją zimowych turniejów jest ich otwarcie przez przedstawiciela miasta i gminy.
Tym razem honory pełnił radny Pan Jerzy Walczyk, który uroczyście powitał zebrane drużyny, trenerów, kibiców oraz przedstawił ostatnie sportowe sukcesy gminy, w tym nadanie w siedzibie PKO-L w dniu 14.11.2019 tytułu „Sportowej gminy roku 2019”.
Drużyny zostały podzielone na 2 grupy A oraz B.
W meczu inauguracyjnym spotkali się gospodarze z drużyną Lechii Kostrzyn. Mecz zakończył się zwycięstwem Avii 2:0. Od pierwszego gwizdka sędziego dało się zauważyć, że drużyna była w bardzo dobrej formie i będzie chciała zająć wysokie miejsce w turnieju.
W drugim meczu spotkaliśmy się z rywalem, którego bardzo dobrze znamy z rozgrywek ligowych, Przemysławem Poznań. Rywalizacja zakończyła się skromnym zwycięstwem naszego zespołu a mecz był bardzo wyrównany.
W trzecim spotkaniu grupowym pojedynek z Akademią Piłkarską z Niechanowa. W tym meczu również okazaliśmy się lepsi kończąc rywalizację z przewagą jednej bramki.
Przed nami pozostało ostatnie spotkanie z zespołem, który tak jak my, ma komplet punktów – Gromem Plewiska. Początek spotkania układał się po naszej myśli, szybko zdobyliśmy 2 bramki. Zespół z Plewisk sukcesywnie jednak dążył do zmiany niekorzystnego wyniku, strzelając zwycięską bramkę w ostatnich sekundach spotkania, zwyciężając 3:2.
Po fazie grupowej czas na półfinały. Grom Plewiska zajmując I miejsce w grupie zmierzył się z Poznaniakiem Poznań wygrywając 3:0.
Avia zmierzyła się z Piastem Łubowo wygrywając 1:0.
Avia Kamionki wraz z Gromem Plewiska finalistami turnieju!!!
Mecz o brązowe medale
Mecz o miejsce trzecie rozegrany pomiędzy Poznaniakiem Poznań a Piastem Łubowo ułożył się pod dyktando zespołu z Poznania, który gładko zwyciężył 3:0
Finał turnieju był ciekawym widowiskiem
Gospodarze za wszelką cenę chcieli się zrehabilitować za porażkę z fazy grupowej. Dobra, konsekwentna gra całego zespołu oraz świetny refleks, którym popisywał się w bramkarz Avii Piotr Szajkowski zneutralizowały atuty bramkostrzelnych napastników Gromu.
Pierwsza bramka finału zdobyta została przez Avię po składnej akcji całej drużyny. Asystentem kapitan drużyny Mikołaj Niemiec. Niezawodnym strzelcem Bartosz Stiler.
Gospodarze przypieczętowali swoje zwycięstwo oraz zdobycie drugiej bramki piękną indywidualną akcją Bartka Stilera, który dzięki przepięknej bramce z dystansu, rozwiał nadzieję Gromu.
Zasłużone zwycięstwo Avii w finale turnieju!!!
Oto skład zwycięskiej drużyny:
*Antoni Michałek
*Mateusz Chojnowski
*Konrad Chojnacki
*Maksymilian Banaszak
*Michał Dominiak
*Piotr Jędrzejewski
*Bartosz Stiler
*Piotr Szajkowski br.
*Mikołaj Niemiec kpt.
Kierownik Kacper Schmidt
Trener Krzysztof Pancewicz
Po zakończeniu emocji turniejowych przyszedł czas na rozdanie nagród dla zwycięskich drużyn oraz wyróżnień indywidualnych, które wręczył Pan Jerzy Walczyk wraz z organizatorem turnieju Krzysztofem Pancewiczem.
Najlepszy Zawodnik Rafał Metelski Grom Plewiska
Najlepszy Bramkarz Piotr Szajkowski Avia Kamionki
Król Strzelców Natan Zarabski Grom Plewiska
Po turnieju wszystkie drużyny wspólnie wykonały pamiątkowe zdjęcie, podkreślając wspaniałą atmosferę, świetny obiekt sportowy, pyszny posiłek regeneracyjny oraz dobrą organizację i sprawny przebieg całego turnieju.
Do zobaczenia za rok w Kamionkach!!!

 

W dniu 14.12.2019 rozegrany został ostatni turniej Avia Cup 2019 w SP Kamionki rocznika 2010. ⚽️⚽️⚽️

W turnieju udział wzięło 10 zespołów z Poznania oraz okolic.

1️⃣AVIA I KAMIONKI
2️⃣AVIA II KAMIONKI
3️⃣STELLA I LUBOŃ
4️⃣STELLA II LUBOŃ
5️⃣MKS PRZEMYSŁAW POZNAŃ
6️⃣CLESCEVIA KLESZCZEWO
7️⃣AR ANTONINEK
8️⃣UKS ŚREM
9️⃣SKS „13” POZNAŃ BIALI
10.SKS „13” POZNAŃ NIEBIESCY

Oba zespoły zaprezentowały bardzo wysoka formę i udało się zająć wysokie miejsca.

AVIA II KAMIONKI
Faza grupowa:
Avia II Kamionki - Stella II Luboń 0:1
AP Reissa Antoninek - Avia II Kamionki 0:1
UKS Śrem - Avia II Kamionki 5:0
SKS „13” Poznań niebiescy - Avia II Kamionki 1:0

Po 4 spotkaniach chłopców w grupie, zajmujemy 4 miejsce i w meczu o 7 miejsce rozegramy z zespołem Clescevia Kleszczewo.

Mecz o 7 miejsce:

Avia II Kamionki - Clescevia Kleszczewo 2:0

Zespół pokazał dużo walki i zaangażowania dzięki temu wygrywa to spotkanie i zajmuje 7 miejsce w naszym turnieju.

AVIA I KAMIONKI
Faza grupowa:

Avia I Kamionki - Stella I Luboń 1:0
Clescevia Kleszczewo - Avia I Kamionki 1:2
MKS Przemysław Poznań - Avia I Kamionki 2:0
SKS „13” Poznań Biali - Avia I Kamionki 0:2

Po zgromadzeniu 9 punktów, zespołowi Avii udaje się zająć 2 miejsce w grupie, ustępując tylko zespołowi MKS Przemysław. W półfinale trafiamy na bardzo mocny zespół ze Śremu, który wśród kibiców oraz trenerów typowany był na zwycięzce całego turnieju.

Półfinał:

Avia I Kamionki - UKS Śrem 1:0

Po bardzo zaciętym meczu gospodarzowi turnieju udaje się wygrać 1:0 i awansować do wielkiego finału. W drugim półfinale, zmierzyli się MKS Przemysław i SKS „13”. Zwycięzcą derbowego spotkania okazali się chłopcy z SKS „13” Poznań.

Finał:

Avia l Kamionki - SKS „13” Poznań Biali 1:6

Niestety tego spotkania zawodnicy Avii nie zapamiętają dobrze. W finale nie mieli szans i przegrali swoje drugie spotkanie w całym turnieju.Na pochwałę zasługują jjednak oba zespoły Avii! Zajęli bardzo wysokie miejsca i widać z miesiąca na miesiąc poprawę w umiejętnościach całego rocznika 2010.