Pięć weekendów, w czasie których na parkiet wybiegało po dziesięć drużyn - oznacza to, że w tym czasie przewinęło się przez Kamionki kilkadziesiąt różnych  ekip i ponad siedmiuset młodych piłkarzy z Poznania, Środy, Kostrzyna, Kórnika, Krotoszyna, Puszczykowa i innych miejscowości. Od 24 listopada do 5 stycznia Kamionki - nie po raz pierwszy - stały się piłkarską stolicą regionu. Na turniej przyjechały wszystkie liczące się zespoły juniorskie, które latem rywalizują w dziecięcych i młodzieżowych ligach wielkopolskiego OZPN.

Zacięta rywalizacja w Kamionkach

Halowe turnieje obfitowały w emocje i dramatyczne zwroty akcji. Nierzadko do rozstrzygnięć w finałach konieczne było rozegranie serii rzutów karnych. Między zwycięstwem i porażką różnice były niewielkie. Każdy weekend wykreował prawdziwe gwiazdy zmagań, co znalazło swoje odbicie w przyznawanych przez organizatorów nagrodach indywidualnych - króla strzelców, najlepszego piłkarza z pola i bramkarza. Każdy uczestnik turnieju mógł liczyć na pamiątki i chętnie pałaszowany posiłek - pyszną pizzę.

Avia Cup - na nasz turniej wszyscy chętnie powracają

O poziomie organizacji najlepiej świadczą liczne pytania gości o szczegóły kolejnego turnieju. Młodzi piłkarze chętnie pojawiają się na przełomie roku w Kamionkach, licząc na atmosferę zdrowej rywalizacji i niezapomniane wrażenia. Wiele młodych zespołów wspomina udział w zimowym turnieju, chwaląc się osiągniętymi sukcesami na stronach internetowych i na facebooku. Avia Cup po zaledwie dwóch edycjach okazała się istotną stroną w kalendarzu wielkopolskich juniorów.

Nasi górą - sukces biało-niebieskich z rocznika 2007

Największy sukces spośród wszystkich roczników Aviatorów odniosła ekipa Avia1 z 2007. Wygrana w turnieju, który został rozegrany 15 grudnia, oraz indywidualne wyróżnienia to największe nagrody za wkład w całą imprezę. Biało-niebiescy zostawili serce na parkiecie, w finale mierząc się z Lotnikiem Poznań. Po remisie w regulaminowym czasie do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była seria rzutów karnych. Jedenastki, a dokładniej strzały z siódmego metra, pewniej egzekwowali nasi uskrzydleni zawodnicy. W nagrodę za rewelacyjną postawę na boisku wznieśli w górę Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Kórnik.

Futbolowe widoki na przyszłość

W obu edycjach turnieju Avia Cup można zauważyć ogromny potencjał, jaki kryje się w tym zimowym festiwalu piłki nożnej. Zaangażowanie  zawodników - od żaka po młodzika - stało na najwyższym poziomie, którego mógłby się od nich nauczyć niejeden dorosły piłkarz. To największe osiągnięcie i satysfakcja, tym bardziej cieszy, że udało się dorównać mu wysokiemu poziomowi organizacji tej wielodniowej, rozłożonej na sześć tygodni imprezy. Mamy nadzieję, że dach nowoczesnej hali przy SP w Kamionkach będzie unosił się do góry tak samo, jak w tegorocznej edycji.

  

W celu zapewnienia jak najlepszych usług online, ta strona używa plików cookies. Jeśli korzystasz z naszej strony internetowej, wyrażasz zgodę na używanie  plików cookies. Zapoznaj się z naszą   POLITYKĄ PRYWATNOŚCI