W tym roku, od 15.06.2019 rozpoczęło się kolejne zgrupowanie z udziałem trenerów Borussi Dortmund. Uczestniczy w nim ponad 70 młodych piłkarzy w wieku 6-15 lat. Kurs rozpoczął się od tradycyjnego przywitania, podziału na grupy wiekowe i wyposażeniu młodych zawodników w stroje.

Pierwszy trening w upale 30 stopni Celciusza wypadł znakomicie. Dzieci trenowały, integrowały się, poznawały siebie nawzajem. Zbawa była przednia i wszyscy wrócili uśmiechnięci do Szkoły. 

Cztery wielkie piłkarskie treningi w żółto-czarnej tonacji zachęcają młodych piłkarzy do sprawdzenia swoich umiejętności i zdobycia wiedzy u źródeł - w akademii klubu, który ma swoim koncie ma triumf w Lidze Mistrzów i tytuły mistrzowskie w Bundeslidze. Wielkopolskim przystankiem imprezy Centrum Szkolenia Młodzieży Borussii Dortmund od samego początku stały się Kamionki, gdzie skrzętnie odnotowuje się najwyższą frekwencję spośród wszystkich muraw goszczących Akademię. Przez cały weekend zajęć choć na chwilę nasza rodzinna miejscowość staje się jednym z najważniejszych punktów na futbolowej mapie Polski, przynajmniej, jeśli chodzi o szkolenie piłkarskiego narybku.

Śladami tria z Borussii. Czy w kamionkach znajdzie się przyszły następca największych piłkarzy

Kurs z którym do Kamionek przyjeżdżają szkoleniowcy Akademii BVB, prowadzony jest dokładnie według takich samych metod szkoleniowych, z jakimi na codzień stykają się młodzi członkowie sekcji juniorskich w klubie z Dortmundu. Cały program wypływa z klubowej filozofii gry, opartym na podnoszeniu umiejętności pracy w grupie. Zespołowość - to znak firmowy Borussii, który kilka lat temu sprawiał, że w tym klubie wielkie sukcesy święcił polski tercet: Błaszczykowski-Piszczek-Lewandowski. Kto wie, może pośród uczestników letnich kursów kryje się następca któregoś z biało-czerwonych asów?

Wartości, wiedza i praktyka - pasjonujący program treningów.

Oprócz stałej obecności wątków fair play i kooperacji w drużynie, trenerzy zwracają uwagę na to, że przestrzeganie zasad i ciężka praca są tymi wartościami, które mogą zaprowadzić marzących o karierze chłopców i dziewczęta do piłkarskiego nieba. Jednakże podstawę szkolenia wypełnia nieodmiennie praca nad prowadzeniem piłki, podaniami, zwodami i strzałami, czyli elementarzem technik futbolowych. Świetnie przygotowani trenerzy sumiennie przekazują swoją wiedzę chętnym do trenowania z
BVB

Na co mogą liczyć uczestnicy kursu?

Uczestnicy kursu chętnie korzystają ze sprzętu wspomagającego metody treningowe, który pojawia się na murawie boisk w Kamionkach wraz ze szkółką Borussii. Dwa treningi piłkarskie, codziennie przez cały weekend, mogą zbudować solidną podstawę, a przynajmniej wskazać drogę rozwoju dla ambitnych trampkarzy i juniorów. W szkoleniu, które jest ofertą dla całego regionu, Aviatorzy, jako gospodarze, występują z liczną obsadą w zgrupowaniu. Uczestnicy zajęć otrzymują komplety treningowe (koszulka, spodenki i getry) w barwach klubowych, a całe przedsięwzięcie wyróżnia się znakomitą organizacją. Co roku kolejne roczniki nie mogą się doczekać nowych zajęć.

W celu zapewnienia jak najlepszych usług online, ta strona używa plików cookies. Jeśli korzystasz z naszej strony internetowej, wyrażasz zgodę na używanie  plików cookies. Zapoznaj się z naszą   POLITYKĄ PRYWATNOŚCI