Treningi odbywają się 2-3 razy w tygodniu (w zależności od rocznika), a w sezonie rozgrywkowym dochodzą sobotnie lub niedzielne mecze. W sezonie jesienno-zimowym treningi zorganizowano w salach gimnastycznych w Szkole Podstawowej w Kamionkach i Daszewicach.

Od sierpnia do listopada 2022 roku drużyny juniorów, seniorzy i oldboys brały udział w ligach piłki nożnej organizowanych przez WZPN oraz lokalnych turniejach i sparingach, w poszczególnych drużynach w ciągu roku wiele się działo. Podczas wakacji letnich Klub zorganizował tygodniowy obóz w Łężeczkach dla 60 zawodników oraz półkolonie 100 dla dzieci i młodzieży..

 W 2022 zakupiono nowy sprzęt sportowy: bramki, stroje meczowe, piłki, stożki, pachołki i oznaczniki. W roku 2022 Zarząd podejmował decyzje i uchwały dotyczące bieżącej działalności Klubu, określono kierunki rozwoju klubu i zaplanowano działania na lata 2022-2025. Klub Sportowy „Avia” jest stowarzyszeniem non profit, które nie prowadzi działalności gospodarczej. Teren i wszystkie obiekty sportowe są własnością Gminy i Miasta Kórnik. Wszystkie dochody pochodzą ze składek członkowskich, dotacji Urzędu Miasta Kórnik, darowizn od sponsorów. Z trenerami Klub zawarł umowy zlecenia.

Klub Sportowy „Avia” nie rozwijałby się tak prężnie, gdyby nie pomoc i wsparcie sponsorów i sympatyków Klubu, praca społeczna i wielkie zaangażowanie społeczników (wolontariuszy), działaczy, którzy są z Klubem nie tylko w chwilach zwycięstw i sukcesów, ale także wtedy, gdy są gorsze dni; po prostu na dobre i złe. Należy również podkreślić bardzo dobrą współpracę Klubu ze szkołami znajdującymi się w naszej okolicy.

Klub współpracuje także z Urzędem Miasta i Gminy Kórnik, Sołtysami i Radami Sołeckimi w zakresie organizowania akcji dla dzieci i młodzieży np. festyny z okazji Dnia Dziecka.

W całym roku 2022 rozwijaliśmy naszą stronę internetową https://ksavia.pl, zamieszczając galerie zdjęć z najważniejszych wydarzeń oraz fanpage główny Klubu https://www.facebook.com/AVIAKamionki/ oraz https://www.facebook.com/ksaviajuniorzy/.

Głównymi celami stowarzyszenia jest inicjowanie, wspieranie i organizowanie działalności sportowej na terenie Kamionek oraz okolicznych miejscowości. Stowarzyszenie Klub Sportowy Avia wdraża najmłodsze pokolenia do uczestnictwa w kulturze fizycznej, zaraża pasją do sportu, wyzwala pozytywne emocje oraz uczy wartości, charakteryzujących dobrego sportowca , szacunku do rywala oraz postawy Fair Play.

Najważniejszą filozofią naszego stowarzyszenia jest wszechstronny rozwój zawodników zgodny z etapizacją szkolenia opracowaną przez Polski Związek Piłki Nożnej. Wykwalifikowana kadra szkoleniowa z uprawnieniami UEFA, która zapewnia profesjonalne prowadzenie procesu treningowego daje gwarancje młodym zawodnikom do dobrego rozwoju a rodzicom poczucie że nad progresją ich dzieci czuwają odpowiedni trenerzy. Zajęcia w naszym klubie to nie tylko rozwój koordynacji ruchowej, inteligencji przestrzennej czy techniki piłkarskiej, to przede wszystkim indywidualne podejście do każdego dziecka, brak selekcji, dobra zabawa.

W 2022 roku możemy wyodrębnić w ramach struktur szkoleniowych zespołów młodzieżowych grupy treningowe przedstawione w załączniku nr 1 do Sprawozdania.

W 2022 roku, zgodnie z założeniami, udało się zwiększyć liczbę zawodników trenujących w KS AVIA. We wrześniu powstawała drużyna rocznika 2018/19. Obecnie w Klubie trenuje 277 zawodników z którymi zajęcia prowadzi 10 trenerów i 3 asystentów. Ich praca jest wspierana przez wolontariuszy/rodziców. Drużyny roczników do 2014 do 2007 grały w rozgrywkach ligowych WZPN zajmując dobre miejsca. Braliśmy udział również w wielu towarzyskich turniejach i sparingach. Miejscem realizacji były: boisko trawiaste, orlik oraz sale gimnastyczne w szkołach podstawowych w Kamionkach i Daszewicach.

W czasie realizacji projektu wzmocniła się współpraca z ponad 30 klubami sportowymi, z którymi spotykaliśmy się podczas meczów ligowych Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej.

Zawodnicy nauczyli samodzielności, zdobył nowe umiejętności w zakresie techniki i taktyki gry w piłkę nożną; nauczyli się współdziałania w grupie, poznali zasady funkcjonowania swojego organizmu, nauczyli się stosowania zasady „Fair Play”, poznali alternatywny sposób na spędzanie czasu wolnego, zdobyli wiedzę na temat higieny i dbałości o swój organizm, mieli możliwość integracji z rówieśnikami oraz poznali zasady zdrowego odżywiania się i ich wpływu na osiągane wyniki sportowe.

W poszczególnych rocznikach realizacja przedstawia się następująco:

 

Zespół rocznika 2007 (Trampkarz Starszy C1)

 

Trener: Eryk Horłoza (UEFA Grassroots C), kierownik drużyny: Leszek Szumiłowski.

Rocznik 2007 w KS AVIA rozpoczął trenowanie w KS AVIA w 2014 w kategorii Skrzat. W drużynie większość zawodników stanowią chłopcy urodzeni w 2007 roku, wspierani kilkoma urodzonymi w roku 2008. Zespół liczył 16 zawodników.

Okres między przejściem z kategorii Trampkarza Starszego C1 do Juniora Młodszego jest w klubach nieselekcyjnych (do takich należy KS AVIA) jest bardzo newralgiczny. Młodzież dojrzewa, zmienia szkołę podstawową na ponadpodstawową, bardzo poszerza zakres swoich zainteresowań. Bardzo często drużyny trampkarskie rozpadają się, a zawodnicy kończą swoją przygodę z piłką.

Nadrzędnym celem trenera w pierwszym półroczu 2022 roku było utrzymanie drużyny i przejście w rundzie jesiennej do kategorii Juniora Młodszego B2. Do tej pory w 11-letniej historii Klubu to się nie udało. Kolejnym, niemniej ważnym celem było bezustanne podnoszenie umiejętności indywidualnych i zespołowych drużyny, poprzez trening, mecze sparingowe i mecze mistrzowskie (ligowe), efektem tego miał być awans drużyny z do I Ligi Okręgowej Poznań.

Zespół trenował 3 razy w tygodniu, w optymalnych odstępach między mikrocyklami (poniedziałek, środa, piątek) W okresie zimowym i wczesnowiosennym miał do dyspozycji boisko typu „Orlik” w Kamionkach, treningi trwały 90 minut. Na przełomie marca i kwietnia zespół rozpoczął treningi na pełnowymiarowym trawiastym boisku piłkarskim w Kamionkach.

Szkolenie na etapie Trampkarza Starszego jest kontynuacją założeń przyjętych podczas treningów w kategorii Trampkarza Młodszego. Zawodnicy rozgrywają mecze mistrzowskie w składach 11-osobowych na pełnowymiarowym boisku piłkarskim. Zawodnicy w tym wieku dysponują już odpowiednim poziomem (rozwoju kondycyjnego) by rozgrywać mecze na pełnowymiarowym boisku, należy jednak kłaść bezustanny nacisk na rozwój motoryczno-kondycyjny by zwiększać intensywność i zaangażowanie zawodników podczas rozgrywania meczów ligowych. W piłce 11-osobowej występują już wszystkie pozycje, a co z tym związane działania we wszystkich strefach boiska piłkarskiego. Ten aspekt przemawia za tym by w tej grupie wiekowej położyć większy nacisk na trening pozycyjny i rozwój specjalizacji pozycyjnej. W treningach Trampkarza Młodszego i Starszego pamiętać jednak należy by zawodnicy zapoznali się z grą na kilku pozycjach. Specjalizacja i rozwój zawodnika na jednej pozycji powinna się odbywać dopiero w kategorii Junior Młodszy i Junior Starszy.
Zespół stosując się do wytycznych Narodowego Modelu Gry trenuje grę w dwóch alternatywnych systemach z czterema obrońcami (1-4-3-3 i 1-4-2-31). Wykorzystując wymienione systemy gry w treningu położono nacisk na wymienność pozycji w obrębie określonych stref boiska. Przykładowo zawodnik grający na pozycji środkowego obrońcy ustawiany była także jako boczny obrońca, tudzież defensywny środkowy pomocnik. Z kolei zawodnik grający na pozycji 10 grał także na pozycji 7, 11 i 9.

W procesie treningu Trampkarza Starszego główny nacisk położono na następujące akcenty treningowe:

 • szybkość podania i przyjęcia, ograniczenie liczby kontaktów z piłka (cel to przyspieszenie gry) – osiągnięte poprzez czas, celowość i szybkość w podejmowaniu decyzji,

 • silne podania wewnętrzną częścią stopy – podanie ma być celna (kontrola piłki) i szybkie (moc podania)

 • kontrola wzrokowa przestrzeni wokół siebie (zwłaszcza za sobą) przed przyjęciem piłki,

 • komunikacja werbalna – w tej grupie wiekowej komunikacja werbalna między zawodnikami jest koniecznym elementem gry zespołu,

 • przyjęcie kierunkowe piłki,

 • podanie progresywne piłki, jeśli brak linii do takiego podania, to podanie do boku, z próbą progresji przy kolejnym podaniu,

 • przyjęcie piłki w pozycji otwartej w kierunku ataku (jeśli to możliwe),

 • ciągle wsparcie przynajmniej dwóch zawodników umożliwiające małą grę w trójkątach,

 • szukanie przez zawodników „wolnej przestrzeni”, ruch zawodników bez piłki,

Zespół Trampkarza Starszego C1 w miesiącach lutym i marcu rozegrał 7 meczów kontrolnych (sparingowych). Wszystkie odbyły się na pełnowymiarowych boiskach piłkarskich ze sztuczną nawierzchnią.

Rozgrywki ligowe, Poznań: II Liga Okręgowa C1 Trampkarz Grupa 1 runda wiosenna

1 kolejka: 3 kwietnia 2022, OTPS Winogrady Poznań – KS AVIA 1:4,

2 kolejka: 10 kwietnia 2022, KS AVIA - 1922 Lechia Kostrzyn 4:3,

3 kolejka: 24 kwietnia 2022, Lechita Kłecko – KS AVIA 1:3,

4 kolejka: 8 maja 2022, KS AVIA – MKS Trzemeszno 7:1,

5 kolejka: 15 maja 2022, KS AVIA – Piast Kobylnica 6:0,

6 kolejka: 22 maja 2022, KS AVIA – OTPS Winogrady Poznań 2:5,

7 kolejka: 29 maja 2022, 1922 Lechia Kostrzyn – KS AVIA 3:2,

8 kolejka: 5 czerwca 2022, KS AVIA – Lechita Kłecko 2:3,

9 kolejka: 12 czerwca 2022, MKS Trzemeszno – KS AVIA 7:1,

10 kolejka: 20 czerwca 2022, Piast Kobylnica – KS AVIA 4:1.

 

W rundzie rozegraliśmy 10 meczów, wygraliśmy 6, przegraliśmy 4. Zespół zdobył 35 goli, a stracił 25, co pozwoliło zdobyć 18 punktów. Osiągnęliśmy nasze cele. Drużyna Trampkarza Starszego C1 awansowała do 1 Ligi Okręgowej, a także bardzo wyraźnie podniosła swój poziom sportowy i mentalny. Osiągnęliśmy także nasz cel nadrzędny. Po letnim obozie sportowym i wakacjach drużyna spotkała się na treningach w sierpniu i już w kategorii Junior B2 rozpoczęła treningi i zmagania w 1 lidze okręgowej.

Zespół rocznika 2007/2008 (Junior Młodszy B1)

 

Trener: Eryk Horłoza (UEFA Grassroots C)

Rocznik 2007 rozpoczął trenowanie w KS AVIA w 2014 w kategorii Skrzat. W sierpniu 2022 roku do drużyny dołączyli zawodnicy z rocznika 2008. Zespół obecnie liczy 18 zawodników, z czego 9 urodziło się w 2007 roku i 9 w roku 2008.

Okres między przejściem z kategorii Trampkarza Starszego C1 do Juniora Młodszego B2 w klubach nieselekcyjnych (do takich należy KS AVIA) jest bardzo newralgiczny. Młodzież dojrzewa, zmienia szkołę podstawową na ponadpodstawową, bardzo poszerza zakres swoich zainteresowań. Bardzo często drużyny trampkarskie rozpadają się, a zawodnicy kończą swoją przygodę z piłką. Udało się osiągnąć cel i zespół wszedł do kategorii Junior Młodszy B2 oraz został zgłoszony do rozgrywek Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej w I Lidze Okręgowej: Poznań.

Celem trenera i zespołu w drugim półroczu 2022 roku było skonsolidowanie i zgranie drużyny, w której pojawiło się wielu nowych zawodników. Istotne było by w procesie treningowym podnieść zarówno umiejętności indywidualne jak i zespołowe. Poza treningami istotnym elementem progresu miały być mecze sparingowe i mecze mistrzowskie (ligowe), efektem tego miał rozwój sportowy zawodników i zespołu oraz pewne utrzymanie się w I Lidze Okręgowej gdzie mieliśmy rywalizować z selekcyjnymi zespołami z Wielkopolski.

Zespół trenował 3 razy w tygodniu, w optymalnych odstępach między mikrocyklami (poniedziałek, środa, piątek) W okresie letnim i wczesnojesiennym miał do dyspozycji pełnowymiarowe boisko trawiaste w Kamionkach, w okresie poźnojesiennym i zimowym treningi przeniesiono na boisko typu „Orlik” o sztucznej nawierzchni. Treningi trwały 90 minut.

Szkolenie na etapie Juniora Młodszego jest kontynuacją założeń przyjętych podczas treningów w kategorii Trampkarza Starszego. Zawodnicy rozgrywają mecze mistrzowskie w składach 11-osobowych na pełnowymiarowym boisku piłkarskim. Na tym etapie szkolenia pojawia się już wstępna specjalizacja zawodników na pozycjach. W treningu Juniora młodszego powinniśmy skupić się na doskonaleniu nabytych wcześniej umiejętności. Należy także położyć nacisk na osiągnięcie odpowiedniego poziomu wytrzymałości motoryczno-kondycyjnej co ułatwi płynnie przejść do rozgrywek piłkarskich na poziomie seniorskim.

W procesie treningu Juniora Młodszego określone zostały najważniejsze cele, które dostosowane do potrzeb zawodników. Efektem tego był wszechstronny rozwój, zwiększenie możliwości motorycznych co ma umożliwić skuteczne przygotowanie do współzawodnictwa na wyższych etapach szkolenia.

Główne kierunki oddziaływania na zawodników:

 • systematyczne uczestniczenie zawodników w procesie treningowym,

 • pozytywne myślenie – nastawienie do procesu treningowego,

 • wszechstronny rozwój psychofizyczny,

 • doskonalenie indywidualnej techniki piłkarskiej,

 • nauczanie i doskonalenie działań indywidualnych, formacyjnych i zespołowych w fazie obrony, ataku oraz fazach przejściowych obrona-atak i atak obrona,

 • rozwijanie działania w zalecanych przez NMG systemach gry i specjalizacji na pozycjach,

 • specjalizacja na pozycjach i wynikający z tego trening indywidualny,

 • rozwijanie zdolności motorycznych,

 • naciska na wewnętrzną motywację.

Rozgrywki ligowe, Poznań: I Liga Okręgowa B2 Junior Młodszy Grupa 1 runda jesienna

1 kolejka: 31.08.22, Poznańska 13 Poznań II – KS AVIA 9:0

2 kolejka: 04.09.22, KS AVIA – Talent Poznań 0:2

3 kolejka: 07.09.22, Victoria Września – KS AVIA 10:1

4 kolejka: 11.09.22, KS AVIA – 1922 Lechia Kostrzyn 8:2

5 kolejka: 17.09.22, Clescevia Kleszczewo – KS AVIA 6:2

6 kolejka: 25.09.22, KS AVIA – Zjednoczeni Trzemeszno 7:3

7 kolejka: 01.10.22, Unia Swarzędz II – KS AVIA 13:0

8 kolejka: 09.10.22, KS AVIA – Poznańska 13 Poznań II 1:6

9 kolejka: 15.10.22, Talent Poznań – KS AVIA 5:3

10 kolejka: 23.10.22, KS AVIA – Victoria Września 1:3

11 kolejka: 29.10.22, 1922 Lechia Kostrzyn – KS AVIA 0:5

12 kolejka: 06.11.22, KS AVIA – Clescevia Kleszczewo 4:4

13 kolejka: 12.11.22, Zjednoczeni Trzemeszno – KS AVIA 0:6

14 kolejka: 20.11.22, KS AVIA – Unia Swarzędz II 0:7

W rundzie rozegraliśmy 14 meczów, wygraliśmy 4, zremisowaliśmy 1, a przegraliśmy 9. Zespół zdobył 38 goli, a stracił 70, co pozwoliło zdobyć 13 punktów i zająć 6 miejsce w tabeli. Osiągnęliśmy nasze cele. Drużyna Juniora Młodszego B2 utrzymała się w I Lidze Okręgowej, a także bardzo wyraźnie podniosła swój poziom sportowy i mentalny. Udało się zintegrować i zgrać zespół, który na początku rundy dotknięty został głębokimi zmianami.

 

SPRAWOZDANIE ZESPOŁU 2008 (do czerwca 2022)

 

Głównym założeniem tego etapu szkoleniowego jest nauka i doskonalenie poznanych elementów techniki specjalnej w formie gry. Gry zadaniowe stanowiące podstawowy środek treningowy tego okres dobierane są pod system 1- 4 - 3 - 3 lub 1- 4 - 4 – 2. To bardzo ważny moment w szkoleniu młodych piłkarzy, ponieważ rozpoczynamy grę właściwą w składach 11-osobowych, zmieniają się proporcje, gdzie dominuje nauczanie i doskonalenie gry 1 × 1, techniki indywidualnej, różne formy gier w małych grupach, które są podstawą każdej jednostki treningowej. Te elementy plus gra obiema nogami powinny być już na wysokim poziomie. Teraz coraz większą rolę zaczyna odgrywać taktyka gry zespołu, wiedza na temat właściwego ustawienia się na boisku, wykorzystywanie błędów w ustawieniu rywala. Cały czas doskonalimy jednak umiejętności indywidualne i pozwalamy zawodnikom grać na różnych pozycjach w różnych ustawieniach. Zalecana forma współzawodnictwa w formie 11 × 11. Drużyna rocznika 2008 prowadzona przez trenera Mariusza Pietrasza rywalizowała w rozgrywkach III ligi.

Treningi odbywały się 3 razy w tygodniu oraz dodatkowe indywidualne gdzie zawodnicy pracowali nad wytrzymałością tlenową. Na zakończenie rozgrywek zespół zajął wysokie drugie miejsce ustępując tylko rywalowi z Niechanowa, który na koniec rundy zgromadził jeden punkt więcej od naszej drużyny. Rozegraliśmy 10 meczów ligowych, przegraliśmy 2 spotkania, 2 remisy i wygraliśmy 6 spotkań. Drugie miejsce dla naszej drużyny jest najwyższym osiągnięciem jak do tej pory w historii istnienia drużyny.

W III lidze Młodzika D1 zdobyliśmy 20 pkt. Strzeliliśmy 24 bramki, tracąc tylko 8 bramek co okazało się że w lidze mamy najlepiej spisujących się zawodników w defensywie.

Wyniki:

Vitcovia Witkowo-AVIA 1:3

AVIA-Huragan Pobiedziska 0:0

Koziołek Poznań-AVIA 1:1

AVIA-Pelikan Niechanowo 1:0

LPFA Poznań SP72-AVIA 1:4

AVIA-Vitcovia Witkowo 1:2

Huragan Pobiedziska-AVIA 0:2

AVIA-Koziołek Poznań 1:0

Pelikan Niechanowo-AVIA 3:2

AVIA-LPFA Poznań SP72 9:0

Zespół rocznika 2008 poczynił duże postępy. Zawodnicy poprzez gry kontrolne i ligowe podnieśli umiejętności techniczno-taktyczne indywidualnie, grupowo i zespołowo.

Zespół Młodzika D1 przygotowując się do rozgrywek ligowych rozegrał sparingi w formule 9x9,11x11 z:

PKS Racot-AVIA 6:1

Clescevia Kleszczewo-AVIA 1:3

Clescevia Kleszczewo-AVIA 2:8

AVIA C2(2007)-AVIA D1(2008) 4:2 (11x11)

 

Zespół rocznika 2009

 

Zawodnicy rocznika 2009 (Trampkarz C2) należą do bardzo zdolnej grupy i z roku na rok odnoszą bardzo dobre wyniki w swoich kategoriach wiekowych. W tym sezonie drużyna występuje w pierwszej lidze okręgowej. Drużyna pierwszy sezon rozgrywa w piłce 11 osobowej i zajmuje wysokie drugie miejsce. Zespół złożony jest z chłopców urodzonych w roczniku 2009 i zdolnych zawodników urodzonych w roku 2010. Zespół liczy 27 zawodników, prawie wszyscy zadebiutowali w rozgrywkach WZPN. Wszyscy zawodnicy trenują wspólnie, natomiast przy niektórych środkach treningowych zawodnicy są podzieleni wg. umiejętności piłkarskich.

Zespół trenuje trzy razy w tygodniu po 90 min, a treningi ukierunkowane są na rozwój cech motorycznych z uwzględnieniem okresów sensytywnych i krytycznych, doskonalenie elementów taktyki indywidualnej oraz rozpoczyna się budowanie modelu gry zespołu. Podczas jednostek treningowych, największa objętość przeznaczana jest na różne formy małych gier. Na każdej jednostce treningowej oraz podczas meczów mistrzowskich rozwijamy działania zespołowe. W całym okresie odbyło się 120 jednostek treningowych.

Podczas treningów akcentujemy wybór działań grupowych i zespołowych, ale jednocześnie chwalimy za grę indywidualną, np. we fragmencie 1 × 1. zachęcamy do wymienności pozycji podczas gry. Łączymy realizację zadań technicznych z działaniami taktyki indywidualnej. Wymagamy na boisku dobrej komunikacji i aktywności. Gra 11x11 zwiększa wymagania w zakresie zdolności kondycyjnych, a większa przestrzeń gry i dłuższy jej czas doskonalą różnorakie działania techniczno-taktyczne. Zawodnicy poznają podstawowe zasady gry na danej pozycji, formacji oraz w grze zespołu w atakowaniu i bronieniu.

Tabela rundy jesiennej

Zespół rocznika 2009 w okresie startowym rozegrał 14 spotkań ligowych w bardzo silnej grupie gdzie mecze rozgrywane były w formule „mecz i rewanż”.

KS Avia Kamionki (2009) bilans rundy jesiennej:

Rozegrane mecze – 14

Wygrane – 7

Remisy – 2

Porażki – 1

Bramki strzelone – 37

Bramki stracone – 20

Punkty – 24

Miejsce – 2

Zespołowi udało się w rundzie jesiennej odbudować zdolność konstruowania i budowania akcji ofensywnych,która to umiejętność była mocno obniżona w Lidze Wojewódzkiej gdzie poziom taktyczno-techniczny drużyn z którymi graliśmy mocno przewyższał możliwości Naszej drużyny.

Cel jaki był założony na początku rundy został zrealizowany – odbudowanie pewności siebie w działaniach ofensywnych oraz oraz polepszenie organizacji gry. Wielu zawodników zanotowało progres swoich umiejętności piłkarskich. Przed nami zimowy okres przygotowawczy, gdzie do wykonania będzie bardzo dużo ciężkiej pracy, żeby dobrze przygotować się do wiosennej rywalizacji.

 

MŁODZIK D1 Rocznik 2010 

Trener Mariusz Pietrasz

Zespół rywalizował w rozgrywkach II ligi okręgowej.

Treningi 3 razy w tygodniu, od stycznia do końca listopada grupa rocznika 2010 miała łącznie 116 treningów.

Młodzik to grupa zawodników która jest w etapie wszechstronnego nauczania podstawowego gdzie głównie skupialiśmy się na szkoleniu i rozwoju podstaw taktyki indywidualnej oraz grupowej poprzez ćwiczenia gdzie przeważały małe gry zadaniowe oraz doskonalenie podstawowych zachowań na poszczególnych pozycjach w formacji 9x9 z rotacją na pozycjach.

W rundzie wiosennej 5 miejsce:

- 14 meczy ligowych, przegraliśmy 5 spotkania, 2 remisy i wygraliśmy 7 spotkań, 23pkt.

-2 sparing w formule 9x9

W rundzie jesiennej 6 miejsce:

- 14 meczy ligowych, przegraliśmy 8 spotkań, 2remisy i wygraliśmy 4 spotkania, 14 pkt.

Zespół rocznika 2010 poczynił duże postępy, cel budowania i kreowania świadomości, pewności zawodnika oraz kształtowanie cech wolicjonalnych zawodników został zrealizowany poprzez świadomość zawodnika w swoje możliwości i umiejętności. Zawodnicy poprzez gry kontrolne i ligowe podnieśli umiejętności techniczno-taktyczne indywidualnie, grupowe i zespołowe co dobrze wpłynie na dalszy rozwój zawodników i łatwe przejście z gry 9x9 na 11x11.

 

Zespół rocznika 2011 (MŁODZIK D2)

 

Trener Tomasz Gendera (UEFA B),

Zespół złożony jest z chłopców urodzonych w roczniku 2011 ale również z utalentowanych z rocznika 2012 oraz 2013. Zespół liczy 19 zawodników.

Zespół trenuje trzy razy w tygodniu gdzie jednostka treningowa trwa 90 minut. Treningi odbywają się na boisku trawiastym oraz na orliku w Kamionkach.

Zalecaną formą współzawodnictwa na treningach jest gra. Na poszczególnych jednostkach treningowych kładziemy duzy nacisk na gre 1x1, 2x2, 3x3, 4x4 czyli rywalizacja, która ma na celu w dalszym ciągu doskonalenie dryblingu. Coraz więcej ćwiczeń jednak prowadzonych jest tak aby doskonalić podanie i przyjęcie piłki, wyjścia na pozycję, szukanie gry na wolnej przestrzeni. Młodzi piłkarze powoli są ustawiani na pozycje , w których dają największą jakość. W dalszym ciągu jednak stosuje się rotacje zawodników na pozycjach, tak aby uczyli się gry jako obrońca, pomocnik czy też napastnik. Na każdej jednostce treningowej oraz podczas zawodów w tej formie współzawodnictwa rozwijamy technikę indywidualną wstępnie wyszukując ulubioną pozycję dla zawodników i rozpoczynamy naukę najprostszych zachowań taktycznych zawodników podczas atakowania i bronienia.

Tak jak wcześniej wspomniano, zespół rocznika 2011 nastawiony jest więc na pracę, która ma na celu doskonalenie rywalizacji zwłaszcza w grze 1x1 doskonalenie technikę przyjęcia i podania piłki. Wszystkie te wymienione aspekty stosowane są przede wszystkim w różnych formach gier. Na te czynniki kładziemy w tym roczniku szczególny nacisk na tym etapie szkolenia.

Zawodnicy rocznika 2011 w pierwszym półroczu 2022 r. grali w rozgrywkach E1. Zespół rozgrywał swoje mecze ligowe na poziomie 1 ligi okręgowej.

Zespół zajął miejsce w dolnej części tabeli, ale rywalizacja z zespołami topowymi w wielkopolsce, takimi jak: Warta Poznań, Lech Poznań, Polonia Środa Wielkopolska, Unia Swarzędz mimo w wiekszości porażek przyniosła wiele nauki na przyszłość. Zespół utrzymał się w 1 lidze co pozwalało w nowym senonie wejść w nową kategorie wiekową Młodzika D2 w gre 9 osobową i grać również w 1 lidze.

Przed rundą jesienną doszło w zespole do zmian personalnych kluczowych zawodników. Borys Gendera i Bartosz Łuczak przeszli do Reprezentacji Akademii Reisa Baranowo, Jan Urbaniak zasilił SKS 13 Poznań.

W pierwszym półroczu drużyna jeszcze Orlików rocznika 2011 prowadzona przez trenera Tomasza Gendere rywalizowała w rozgrywkach 1 ligi i 3 ligi. Zespół AVII I Kamionki grał w najwyższej lidze w swojej kategorii wiekowej a zespół AVII II Kamionki w 3 lidze. Zamysł zgłoszenia 2 drużyn do rozgrywek byl taki, aby wszyscy zawodnicy rocznika 2011 mogli co tydzień grać mecze ligowe.
Cele występów obu zespołów AVII Kamionki w 1 i w 3 lidze został zrealizowany. Każdy miał szansę się pokazać, każdy z rocznika 2011 trenujący pod okiem trenera Tomasza Gendery miał możliwość gry.

Zespół rocznika 2011 w sezonie poczynił duże postępy, a poszczególni zawodnicy poprzez liczne gry ligowe jak i kontrolne podnieśli swoje umiejętności. Skutkiem tego były kolejne zainteresowania naszymi zawodnikami wiodących zespołów w naszym regionie. Zespół cały czas harmonijnie się zatem rozwijał.

W drugiej połowie 2022 roku, zespół rocznika 2011 rozpoczął treningi z początkiem sierpnia, a juz od września cała grupa zgłoszona została do rozgrywek 1 ligi Młodzika D2. Zespół złożony z chłopców urodzonych w roczniku 2011 i 2012 liczył 15 zawodników, ale wraz z mijającymi miesiącami dio zespołu dochodzili nowi zawodnicy. Podczas treningów wszyscy chłopcy trenują razem. Ci zaawansowani jak i mniej zaawansowani. System gry , po 9 , obiguje do treningu w większej grupie. Zespół nadal trenował trzy razy w tygodniu gdzie jednostka treningowa trwa 90 minut. Treningi odbywają się na boisku trawiastym oraz na orliku w Kamionkach.

Drużyna Młodzika D2 w rundzie jesiennej brała udział w 1 lidze rozgrywek WZPN, w turniejach i grach kontrolnych. Ze względu na potrzebę dostosowania poziomu umiejętności dla chłopców, trener zdecydował o doborze zawodników na poszczególne mecze. Duży nacisk kładzono na mentalność i wychowanie zawodników, sposoby radzenia sobie ze stresem, godnie znosząc porażkę i radość ze zwycięstwa.

W 1 lidze zespół AVII miał możliwość rywalizowania z drużynami: Polonia Środa Wielkopolska, SKS 13 Poznań, Mieszko Gniezno, MKS Trzemeszno, Kotwica Kórnik, Victoria Września. W rozgrywkach 1 ligi, drużyna zajęła 4 miejsce co jest niewątpliwie dużym sukcesem odmienionej drużyny.

Drużyna rocznika 2011 była zgłoszona do 1. Wszyscy zawodnicy rocznika 2011 oraz 2012 mogli co tydzień grać mecze ligowe. Każdy miał szansę się pokazać, każdy z rocznika 2011 trenujący pod okiem trenera Tomasza Gendery miał możliwość gry. W trakcie rundy jesiennej dwóch zawodników rocznika 2012 trenujących regularnie w roczniku starszym, mianowice Franciszek Stachowski i Bartosz Milarski dostała zaproszenie na cykliczne treningi kadry WZPN rocznika 2012.
Zespół Młodzika poczynił duże postępy, a poszczególni zawodnicy poprzez liczne gry ligowe jak i kontrolne podnieśli swoje umiejętności.

ROCZNIK 2012

 

TRENER: MACIEJ RESZELA, MACIEJ CISZEWICZ

 

STYCZEŃ - LICZBA JEDNOSTEK TRENINGOWYCH: 5 ŚREDNIA FREKWENCJA: 21/29

 

LUTY - LICZBA JEDNOSTEK TRENINGOWYCH: 12 ŚREDNIA FREKWENCJA: 24/29

 

MARZEC - LICZBA JEDNOSTEK TRENINGOWYCH: 15 ŚREDNIA FREKWENCJA: 25/28

 

KWIECIEŃ - LICZBA JEDNOSTEK TRENINGOWYCH: 12 ŚREDNIA FREKWENCJA: 24/28

 

MAJ - LICZBA JEDNOSTEK TRENINGOWYCH: 12 ŚREDNIA FREKWENCJA: 22/28

 

CZERWIEC - LICZBA JEDNOSTEK TRENINGOWYCH: 11 ŚREDNIA FREKWENCJA: 23/28

 

SIERPIEŃ - LICZBA JEDNOSTEK TRENINGOWYCH: 14 ŚREDNIA FREKWECJA: 16/30

 

WRZESIEŃ - LICZBA JEDNOSTEK TRENINGOWYCH: 13 ŚREDNIA FREKWENCJA: 27/30

 

PAŹDZIERNIK - LICZBA JEDNOSTEK TRENINGOWYCH: 12 ŚREDNIA FREKWENCJA: 24/28

 

LISTOPAD - LICZBA JEDNOSTEK TRENINGOWYCH: 12 ŚREDNIA FREKWENCJA: 22/27

 

WYDARZENIA:

15.01 – Turniej halowy w Buku, 05.02 – Turniej halowy w Czerwonaku, 12.02 – Turniej Halowy w Swarzędzu, 26.02 – Sparing z Wielkopolską Komorniki, 05.03 – Mecz z Wilkami Dąbrówka, 19.03 – Mecz z Wartą Śrem, 02.04 - Turniej WZPN w Kamionkach, 09.04 – Mecz z Wielkopolską Komorniki, 22.04 – Turniej WZPN w Kórniku, 23.04 – Turniej WZPN w Zakrzewie, 29.04 – Mecz z SPN Szamotuły, 07.05 – Turniej WZPN w Robakowie i Palędziu, 13.05 – Mecz z Juniorem Koziegłowy, 21.05 – Mecz z Sucharami Suchy Las, 15-19.06 Turniej Bałtyk Cup w Rewalu, 11.08 – Sparing z Lotnikiem Poznań, 14.08 – Sparing z Wielkopolską Komorniki, 17.09 – Turniej WZPN w Kamionkach, 2.10 – Turniej WZPN przy ul. Bułgarskiej w Poznaniu, 9.10 – Turniej WZPN przy ul. Bułgarskiej w Poznaniu, 8.10 – Sparing z Talentem Poznań, 16.10 – Turniej WZPN os. Rusa w Poznaniu, 29.10 - Turniej WZPN w Kamionkach, 2.11 – Turniej WZPN w Zalasewie, Turniej WZPN w Wysogotowie, 26.11 – Turniej Halowy w Luboniu

 

Zawodnicy Orlika Starszego E1 z sezonu na sezon robią bardzo duże postępy. Zespół aktualnie liczy 27 piłkarzy, dwudziestu pięciu z rocznika 2012 i dwóch wyróżniających się z rocznika 2013. Zespół trenuje trzy razy w tygodniu, dwa treningi odbywają się z podziałem na grupę zaawansowaną i średniozaawansowaną, a jeden z treningów jest łączony. Na zajęciach główny nacisk kładziemy na rozwój techniki indywidualnej zawodników oraz na podstawowe aspekty piłkarskie, takie jak: strzał, podanie, przyjęcie, przyjęcie kierunkowe, drybling i prowadzenie piłki. Dużą uwagę zwracamy również na dobre podejmowanie decyzji przez zawodnika oraz rozwój inteligencji piłkarskiej. Staramy się, aby podczas meczów i treningów zawodnicy grali i rozwijali się na wszystkich pozycjach na boisku, nawet na bramce, a co za tym idzie, żeby poznawali podstawy taktyki. Najważniejszą jednak rzeczą, jest radość zawodników, staramy się aby każdy z małych piłkarzy rozpoczynał i kończył trening z uśmiechem na ustach. Rocznik 2012 nie uczestniczy w żadnych meczach ligowych o punkty, awanse i spadki, a rozgrywa Turnieje sparingowe WZPN, które mają format swobodnych meczów, bez presji wyniku i sędziów. Z racji na dużą liczebność naszego rocznika, zespół zgłosił dwie drużyny do dwóch różnych grup turniejowych. Podczas tych zmagań nasi zawodnicy spisują się naprawdę bardzo dobrze, konstruując wiele ładnych akcji, finalizując je pięknymi golami.

 

Rocznik 2013 kategoria Orlik E2

 

Kadra zawodnicza w 2022 roku liczyła 38 dzieci. Sztab szkoleniowy zespołu to: Krzysztof Pancewicz - I trener posiadający licencję UEFA A, Jacek Wróblewski- II trener posiadający licencję UEFA C oraz Dariusz Kramarczyk kierownik drużyny.

Naszym głównym założeniem szkoleniowym jest nauka gry w piłkę nożną, którą opieramy na programie szkolenia AMO (akademia młodych orłów) oraz na Narodowym Modelu Gry.

Główne założenia szkoleniowe zespołu KS Avia Kamionki Orlik E2 rocznika 2013 :

W obszarze techniczno taktycznym:

- nauczania techniki: zwody, drybling, podania, przyjęcie piłki, strzały, wybiegnięcie na pozycje, odbiór piłki, gra jeden na jeden.

- nauczanie działań grupowych: gra po trójkącie, wsparcie zawodnika z piłką, krycie zawodników i podwajanie.

- nauczanie działań zespołowych: gry w przewadze, gra na utrzymanie przy piłce.

W obszarze motorycznym:

- kształtowanie wzorców ruchowych: ćwiczenia ogólnorozwojowe, rozciąganie statyczne i dynamiczne.

- kształtowanie szybkości: wyścigi, biegi sprawnościowe na czas, technika startu i hamowania.

W obszarze mentalnym:

- koncentracja na zadaniach przekazywanych przez trenera: budowanie pewności siebie, samodyscyplina, kształtowanie motywacji.

W obszarze teoretycznym:

- podstawowe informacje dotyczące modelu gry w kategorii Orlik: zachowanie się w trakcie posiadania piłki (straty,odbiory,bronienie)

- wpływ właściwego odżywiania i nawadniania

W roku 2022 treningi zespołu Avia Kamionki rocznika 2013 odbywały się (do czerwca) dwa razy w tygodniu (poniedziałki i piątki- kategoria Żak F1) oraz od sierpnia 2022 roku trzy razy w tygodniu: w poniedziałki środy i piątki, przy czym każda jednostka treningowa trwała 1,5 godziny naprzemiennie na orliku i boisku trawiastym.

W tym czasie zespół rozegrał wiele sparingów i turniejów z takimi drużynami jak:

- APR Tulce

- Kotwica Kórnik

- KS1920 Mosina

- KKS Lech Poznań

- Warta Poznań

- Lotnik Poznań

- UKS Śrem

- Warta Śrem

- Przemysław Poznań

- wewnętrzne gry ze starszym rocznikiem AVIA 2012

Od listopada trenujemy na hali w szkole w Kamionkach. Treningi odbywają się dwa razy na hali i raz na boisku typu orlik. Łącznie w tygodniu mamy trzy jednostki treningowe po 1.5 godziny.Na hali glównym założeniem trenerskim jest kształtowanie

zdolności motorycznych. Tak jak w latach poprzednich, staramy się w dzieciach kształtować podstawy piłkarskiego rzemiosła, dalej główną uwagę skupiamy na otwarciu gry oraz grze jeden na jeden.W kategorii Orlik zaczęliśmy kłaść nacisk w jednostkach treningowych na wyjście na pozycję, utrzymanie przy piłce oraz na podaniach i strzałach.

W tym roku, ze względu na bardzo dużą liczbę (38), zawodnicy zostali podzieleni na dwa zespoły: Avia 2014A oraz Avia 2014B, wg. umiejętności piłkarskich.

Trening w tej grupie wiekowej różnią się znacznie od jednostki treningowej u dzieci młodszych. W tym etapie oprócz wszechstronnego szkolenia ruchu, czy szkoleniu ruchu zorientowanemu na piłkę nożną pojawiają się ćwiczenia techniki piłkarskiej.

Początkowo w formie nauczania takich elementów jak prowadzenie piłki (po linii prostej, krzywej, łamanej), uderzenia piłki (w formie podań i strzałów na bramkę) oraz przyjęcia (podeszwą, wewnętrzna częścią stopy). Wszystkie te zadania dostosowane są do poziomu i umiejętności młodych piłkarzy. Wprowadzamy podstawowe elementy z zakresu taktyki indywidualnej, przyjęcia piłki właściwą nogą i we właściwym kierunku, prowadzenia piłki nogą dalszą od przeciwnika, ustawienia zawodnika w fazie ataku oraz obrony.

 

Rocznik 2014

 

Główne cele w etapie szkolenia zawodników:

- zaspokojenie chęci rywalizacji,

- zastosowanie zdobytych umiejętności technicznych,,

- uproszczone reguły gry, gry 1×1,2×2,3×3,4×4,

- różnorodne bramki i boiska,

- zrozumienie i stosowanie zasady FAIR PLAY,

- każdy zawodnik jest zwycięzcą.

Zespoły Avia 2014A oraz 2014B, w okresie 1.03.22-30.10.22, odbyły łącznie: 70 jednostek treningowych (75 min lub 90 min). Dodatkowo uczestniczyliśmy w wielu turniejach organizowanych przez WZPN: Kamionki x4, Kórnik, Robakowo, Szczodrzykowo x2, Stęszew, Plewiska, Mosina, Swarzędz oraz mecz sparingowy z Lechem Poznań przy ulicy Bułgarskiej.

Drużyny, z którymi rywalizowaliśmy :

- Kotwica Kórnik - Unia Swarzędz

- Wiara Lecha - UKS Lider Swarzędz

- Lipno Stęszew - KS Korona Zakrzewo

- Grom Plewiska - Patria Buk

- Orlik Mosina - GKS Dopiewo

Podsumowując, zawodnicy z rocznika 2014 cały czas się rozwijają, podnoszą swoje umiejętności indywidualne, zarówno pod kątem technicznym, ale również pod kątem rozumienia gry. Świadczy o tym duży postęp drużynowego elementu gry, jakim jest otwarcie gry.

Pod koniec okresu startowego drużyny 2014 A oraz B zostały objęte testami wg Programu Narodowej Bazy Talentów. Porównanie z wynikami z lat ubiegłych pozwoli na optymalizację procesu szkolenia.

 

Rocznik 2015

 

Główne cele w etapie szkolenia zawodników rocznika 2015

- zaspokojenie chęci rywalizacji,

- zastosowanie zdobytych umiejętności technicznych,

- uproszczone reguły gry, gry 1×1,2×2,3×3,4×4,

- różnorodne bramki i boiska,

- zrozumienie i stosowanie zasady FAIR PLAY,

- każdy zawodnik jest zwycięzcą.

Rocznik 2015 liczy, aż 25 zawodników, a w okresie zadania treningi odbywały się na boisku z naturalną nawierzchnią w Szczytnikach na ul. Wspólnej. W tym okresie zrealizowane zostało 55 jednostek treningowych. Podczas treningów w tej grupie wiekowej szczególny nacisk kładziemy na nauczanie prowadzenia piłki w różnych formach, gry 1x1 oraz strzałów na bramkę. Nie interesuje nas zupełnie wynik, a tylko dobra zabawa i dużo radości.

Rozegraliśmy rundę wiosenna i jesienna w rozgrywkach WZPN, a nasze grupy wyglądały następująco:

Runda wiosenna:

 1. Orlik Mosina l

 2. Orlik Mosina ll

 3. Lipno Stęszew

 4. Avia l Kamionki

 5. Avia ll Kamionki

Runda jesienna:

 1. Kotwica Kórnik

 2. Polonia l Środa Wlkp.

 3. Polonia ll Środa Wlkp

 4. Orlik Mosina

 5. Avia l Kamionki

 6. Avia ll Kamionki

Podczas wszystkich meczy w rozgrywkach WZPN zawodnikom Avii udało się strzelić 129 bramek co daje nam 6,45 bramek w każdym spotkaniu. Każdy mecz trwał 12 minut, a odbyły się one w Mosinie, Stęszewie, Kamionkach, Kórniku i Środzie Wielkopolskiej.

Pod koniec października zostały przeprowadzone testy sprawnosciowe dla zawodników, pomiary ciała: wzrost oraz waga plus szybkość na odcinku 5x10, beep test oraz podpór przodem.

Dane zostały zapisane, a testy będą powtórzone za pół roku, aby cały czas monitorować rozwój zawodników.

 

Rocznik 2016

 

Podstawowymi celami rocznika 2016 przez ten okres treningów były:

- rozwijanie samodzielności po przez rywalizację ,

- różnorodne treningi rozwijające sferę ruchową

- oswajanie z piłka oraz nauka podstawowych umiejętności piłkarskich,

- rozwijanie kreatywności oraz inteligencji piłkarskiej,

- zabawa, satysfakcja oraz najważniejsza RADOŚĆ

Podczas podanego okresu zawodnicy brali udział w 58 treningach co przekłada się na 4350 minut zajęć. Treningi odbywały się na sali gimnastycznej, sztucznym boisku typu orlik oraz boisku naturalnym. Zagraliśmy 1 sparing trwający 90 minut. Braliśmy udział w 1 zimowym turnieju na sali gimnastycznej przez 180 minut . Uczestniczyliśmy w rozgrywkach ligowych organizowanych przez WZPN (wiosną i jesienią) podczas której odbyliśmy 10 mini turniejów trwających w sumie 1800 minut . Turnieje zagraliśmy w Mosinie, Kamionkach , Kórniku oraz Poznaniu.

Podczas okresu treningowego grupa miała różną ilość zawodników chłopaków oraz dziewczynek , trzech chłopców posiadających spore umiejętności zostało włączonych do starszej grupy wiekowej, na koniec podanego okresu grupa liczy 19 osób. Dodatkowo także pod koniec zostały przeprowadzone testy dla zawodników, pomiary ciała: wzrost oraz waga plus szybkość na odcinku 5x10, beep test oraz podpór przodem.

Rocznik 2017

 

Kadra trenerska:

Krzysztof Pancewicz –trener UEFA A

Jacek Wróblewski – trener UEFA C

W roku 2022 ilość zawodników rocznika 2017/2018 zmieniała się dynamicznie osiągając we wrześniu liczbę ponad czterdziestu młodych piłkarskich adeptów co spowodowało potrzebę podzielenia roczników.

Głównym założeniem szkoleniowym naszego najmłodszego rocznika jest nauka gry w piłkę nożną poprzez gry i zabawy ruchowe .Pracujemy w oparciu o program szkolenia AMO i narodowy Model Gry.

Dziecko poprzez częsty kontakt z piłką oswaja się z podstawowymi elementami występującymi w trakcie gry.

Cele i zadania treningowe:

- oswajanie z piłką.

- nauka prowadzenia piłki.

- radość z gry i zabawy.

- łatwe zadania z piłką .

- wszechstronne szkolenie ruchowe.

Podczas treningów w obszarze motorycznym zwracamy główną uwagę na kształtowanie wzorców ruchowych, w szczególności –różne formy biegu , skłony , przysiady itp.

W obszarze technicznym szczególnie zwracamy uwagę na oswajanie z piłką, zabawy organizacyjno-porządkowe różnymi piłkami, formy dryblingu (prowadzenie + strzał) i gra 1x1.

W obszarze mentalnym staramy się budować pewność siebie, koncentracja na zadaniach przekazywanych przez trenera(prosty przekaz).

W tej kategorii wiekowej mamy 2 treningi w poniedziałki i piątki które trwają 75 min każdy.

Trenujemy na orliku i na boisku trawiastym.

W 2022 r rozegraliśmy kilka turniejów towarzyskich oraz turniejów w ramach rozgrywek WZPN z takimi drużynami jak:

Kotwica Kórnik, Lotnik Poznań, Orlik Mosina .

Gramy także gry wewnętrzne ze starszym rocznikiem 2016.

W nauczaniu najmłodszych trzeba pamiętać że prosty przekaz i pochwała są najlepszą motywacją żeby zachęcić młodych adeptów futbolu do dalszej przygody z piłką nożną.

 

Rocznik 2018/2019

Grupa treningowa (naborowa) powstała na wiosnę w 2022 roku. Trenerami najmłodszych „Aviatorów” jest duet trenerski Krzysztof Pancewicz (licencja UEFA A) oraz Jacek Wróblewski (licencja UEFA C). Wykwalifikowana kadra szkoleniowa z uprawnieniami

UEFA, która zapewnia profesjonalne prowadzenie procesu treningowego daje gwarancje młodym zawodnikom do dobrego rozwoju a rodzicom poczucie że nad progresją ich dzieci czuwają odpowiedni trenerzy.

Młodzi PIŁKARZE spotykają się dwa razy w tygodniu na zajęcia trwają 60 minut.W okresie letnim treningi odbywają się na boisku trawiastym oraz Orliku,w okresie zimowym przechodzimy do hali w Szkole Podstawowej w Kamionkach.Grupa obecnie liczy 18 zawodników.

Głównym założeniem klubu sportowego KS AVIA na tym etapie szkolenia, jest rozwijanie i zachęcenie do rozwijania pasji sportowych oraz zapewnienie harmonijnego rozwoju psychofizycznego dzieci, poprzez ich udział w zorganizowanych zajęciach

piłkarskich. Stosując formy gier i zabaw na pierwszym etapie rozwoju chcemy stopniowo wprowadzać młodych adeptów w tajniki piłki nożnej i przyszłego specjalistycznego treningu. Najważniejszą filozofią naszego stowarzyszenia jest wszechstronny rozwój zawodników zgodny z etapizacją szkolenia opracowaną przez Polski Związek Piłki Nożnej.

Pierwszy etap to gry i zabawy ruchowe gdzie uwagę skupiamy na zadaniach kształtujących podstawowe ruchy motoryczne jak biegi, skoki czy rzuty. Od początku wprowadzamy zabawy i ćwiczenia zorientowane na piłkę nożną. Dzięki specjalnie dobranym ćwiczeniom młodzi piłkarze uczą się panowania i kontroli nad piłką w różnych formach. Zabawy często „ubrane” są w opowieści ruchowe, co pozwala dzieciom rozwijać wyobraźnię i jest dla nich bardziej interesujące. W każdym treningu

nie może również zabraknąć tego co w piłce nożnej jest najważniejsze czyli gry. Grze zawsze towarzyszą emocje, dzięki którym dzieci jeszcze bardziej przywiązują się do tego sportu. Podczas treningów stosujemy różnorodne formy gier (1×1,2×2,3×3), często

wyglądają one zupełnie inaczej (ilość bramek, wielkość bramek , szerokość boiska itd.).

W grach od samego początku wpajamy dzieciom zasady fair play, co procentuje w przyszłości i buduje dobre postawy

Główne cele w etapie szkolenia Skrzatów:

- radość z gry

- duże przeżycia emocjonalne

- dużo zdobywanych bramek

- różnorodne boiska i bramki (krótkie drogi do bramki, bramki robione z materacy, pachołków, ławeczek, duże i małe itd.)

- małe gry 1×1, 2×2, 3×3, 4×4

- uproszczone reguły gry

- każdy ZAWODNIK JEST ZWYCIĘZCĄ !!!

Seniorzy

 

Zespół rozpoczął rok 2022 od treningów oraz od licznych sparingów. Treningi prowadzone były głównie na orliku w Kamionkach oraz korzystaliśmy z zajęć spinningu w Fabryce Formy. Trenowaliśmy więc 2 razy w tygodniu na własnych obiektach oraz mieliśmy zapewnione 4 wejścia na zajęcia spinningu. Rozgrywaliśmy też mecze kontrolne z zespołami z wyższych lig. W większości sparingów prezentowaliśmy się bardzo dobrze. Przed rundą wiosenną w kadrze zespołu nie zaszły większe zmiany. Do drugiej rundy sezony 2021/2022 klasy okręgowej przystąpiliśmy więc pełni nadziei nawiązania walki o jak najwyższą lokatę w lidze. Po rundzie jesiennej zajmowaliśmy 5 miejsce w tabeli ze zbyt dużą stratą punktową aby nawiązać walkę o awans do klasy wyższej. Jak się później okazało runda wiosenna sezonu 2021/2022 była bardzo dobra w naszym wykonaniu. Zespół zanotował 10 zwycięstw i 5 remisów. Nie przegraliśmy żadnego z piętnastu meczów , kończąc rozgrywki klasy okręgowej sezonu 2021/2022 na trzecim miejscu. Awans do 5 ligi wywalczyły zespoły Kłosa Zaniemyśl i rezerw Polonii Środa Wielkopolska. Trzecie miejsce w tabeli , a zwłaszcza runda bez porażki była jedną z lepszych w naszej 11 letniej historii. Ale jak się później okaże, nie najlepsza:)

 

Do nowego sezonu klasy okręgowej zespół seniorów przygotowywał się na własnych obiektach, boisku i orliku w Kamionkach. Rozegraliśmy także w okresie letnim 4 mecze kontrolne. Zespół seniorów AVII przystąpił do przygotowań w niezmienionym składzie. Wszyscy zawodnicy postanowili kontynuować grę w naszym klubie w nowym sezonie. Do zespołu dołączyli też nowi zawodnicy. Jednym z nich był Krzysztof Kołodziej, pozyskany z Sokoła Kleczew, zawodnik z przeszłością gry w najwyższych ligach. Kolejnym wzmocnieniem zespołu okazał się wyróżniający się zawodnik MKS Przemysław Poznań, Szymon Ślosarz . Do zespołu dołączyli także Dominik Andrzejewski - jako wolny transfer, Adam Jęsiek z Piasta Kobylnica czy Krzysztof Raczek z Orkana Konarzewo. Mocne na papierze transfery zapowiadały jeszcze lepszą rundę niż poprzednia.

Rozgrywki rozpoczęliśmy od wysokiego zwycięstwa , 4:0 z jednym z faworytów rozgrywek PKS Racot. Następnie przyszły kolejne zwycięstwa i rundę jesienną sezonu 2022/2023 zakończyliśmy z niebywałym wynikiem 14 meczy zwycięskich i tylko z 1 remisem. Na 45 możliwych punktów zdobyliśmy 43. Zespół po rundzie jesiennej plasuje się w tabeli na 1 miejscu z przewaga 12 punktów do wspomnianego wyżej zespołu z Racotu. Jednym z dużych sukcesów klubu było wprowadzenie swojego wychowanka do gry w piłce seniorskiej. W Ostatnim meczu z Lotnikiem Poznań, szansę debiutu otrzymał Mikołaj Niemiec, 16 - letni zawodnik, który przeszedł wszystkie szczeble swojej przygody z piłką w naszym klubie. Kolejnym sukcesem klubu jest też dojście zespołu seniorów do półfinału Pucharu Polski na szczeblu okręgu, tam nieznacznie przegrywając 1:0 z drużyną z Trzemeszna

Rok 2022 kończymy więc z bardzo dobrym wynikiem punktowym. Zespół prowadzony przez trenera Tomasza Gendere, w rozegranych 35 oficjalnych meczach (30 ligowe i 5 pucharowe) zwycięsko wyszedł w 28 spotkaniach. Zanotował 6 remisów i doznał tylko 1 porażki (wspomniany Puchar Polski).

Cele na rok, a mianowicie utrzymanie kadry zespołu seniorów i jeszcze lepsza gra w rozgrywkach ligowych zostały osiągnięte.

Celem zaś na nowy sezon to bez wątpienia awans zespołu seniorów AVII Kamionki do klasy wyższej.

Zespół w rozegranych 35 oficjalnych meczach ( 30 ligowe i 5 pucharowe) zwycięsko wyszedł w 28  spotkaniach. Zanotował 6 remisów i doznał tylko 1 porażki (wspomniany Puchar Polski).

W samych rozgrywkach ligowych :

Sezon 2021/ 22 kl. okręgowa- runda wiosenna :

- 10 zwycięstw,

- 5 remisów.

Sezon 2022/23 kl. okręgowa - rundą jesienna:

- 14 zwycięstw

- 1 remis

W rozegranych wiec meczach ligowych (30 spotkań) bez porażki  

Jedynym meczem przegranym w roku 2022 był wspomniany wyżej mecz półfinału Pucharu Polski na szczeblu okręgu z drużyną z Trzemeszna 0:1.

Rundę jesienna sezonu 2022/23 kończymy wiec na 1 miejscu w tabeli z 12 pkt przewagą nad drugim w tabeli zespolem PKS Racot.

Statystyki indywidualne (sezon 22/23 , runda jesienna):

Najwięcej minut rozegrali:

1. Adam Jęsiek - 1277' ( 1350')

2. Kamil Owczarzak - 1239'

3. Krzysztof Kołodziej - 1231'

4. Szymon Ślosarz - 1231'

5. Mateusz Gajewski - 1193'

Najwięcej bramek strzelili:

1. Szymon Ślosarz - 14  ,

2. Krzysztof Kołodziej - 11  ,

3. Michał Staszak - 10 

Najwięcej asyst:

1. Krzysztof Kołodziej - 15  ,

2. Mateusz Gajewski - 12  ,

3. Szymon Ślosarz - 8  .

W celu zapewnienia jak najlepszych usług online, ta strona używa plików cookies. Jeśli korzystasz z naszej strony internetowej, wyrażasz zgodę na używanie  plików cookies. Zapoznaj się z naszą   POLITYKĄ PRYWATNOŚCI